Prezident vyzýva štátne inštitúcie na sprísnenie kybernetickej ochrany
- 15:34 27.01.2025
- Bratislava

Prezident SR Peter Pellegrini vyzýva štátne inštitúcie, aby sprísnili kybernetickú ochranu svojich informačných systémov a ochranu uložených dát v súvislosti s hrozbou ďalších kybernetických útokov. Kancelária prezidenta SR o tom informuje na svojom webe.
„Prezident SR Peter Pellegrini na základe spravodajských informácií, ktoré obdržal v posledných hodinách, vyzýva všetky kompetentné štátne inštitúcie, aby sprísnili kybernetickú ochranu svojich informačných systémov a ochranu uložených dát, nakoľko je možné, že Slovenská republika môže aj v nasledujúcich dňoch čeliť vážnym kybernetickým útokom na rôzne informačné systémy,“ uviedla kancelária.
Kybernetickému útoku čelila v piatok (24. 1.) štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Rozsiahly kybernetický útok v januári zasiahol aj informačný systém Úradu geodézie, kartografie a katastra SR, ktorý využívajú katastrálne odbory okresných úradov.

Väčšina kytíc v kvetinárstvach a supermarketoch v EÚ je plná pesticídov
Holanďania sú na celom svete známi pestovaním tulipánov. Patria medzi lídrov v medzinárodnom kvetinárskom sektore, ktorý je čoraz viac pod dohľadom ochranárov pre nadmerné používanie pesticídov na poliach.

Blíži sa veľká zmena, ktorá ohrozí polovicu počítačov na Slovensku
50 % počítačov sa môže stať bezpečnostným rizikom.

Pozor na takéto SMS od ZSE Energia, je to podvod
Spoločnosť ZSE Energia opätovne varuje pred podvodnými SMS správami.

Majetok v 2. pilieri zaznamenal pokles, po prepade príde rast
Dôchodkové fondy v druhom pilieri zaznamenali v posledných mesiacoch pokles majetku zo 17,6 miliardy eur na 15,2 miliardy eur.

Bývalý šéf Google verí, že AI čoskoro nahradí väčšinu programátorov
Umelá inteligencia by mohla nahradiť väčšinu programátorov už v priebehu budúceho roka, myslí si bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Google Eric Schmidt.