• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.2.2025Meniny má Blažej
-1°Bratislava

V prípade úmrtia bezdomovca je vedené konanie pre trestný čin zabitia

  • DNES - 18:19
  • Bratislava
V prípade úmrtia bezdomovca je vedené konanie pre trestný čin zabitia

Vyšetrovanie úmrtia človeka bez domova v Bratislave prevzal Úrad inšpekčnej služby (ÚIS). V tejto veci je vedené konanie pre trestný čin zabitia.

Zatiaľ nie je možné vylúčiť protiprávne konanie policajtov. TASR o tom informovala hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová.

Prebiehajú v týchto chvíľach procesné úkony, a preto nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ potvrdila hovorkyňa.

Prezídium Policajného zboru (PZ) vo svojom stanovisku uviedlo, že prípadom okolností úmrtia muža sa začali zaoberať policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I. „V postupe policajtov však vzniklo viacero nejasností, ktoré budú predmetom ďalšieho preverovania,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Polícia spresnila, že prezidentka PZ poverená výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie Jana Maškarová v tejto súvislosti okamžite nariadila vykonanie kontroly postupu policajtov v danom prípade na Okresnom riaditeľstve PZ Bratislava II. „Výsledky prezidiálnej kontroly budú známe až po jej riadnom skončení,“ ozrejmila.

Portál TA3 v pondelok informoval o úmrtí človeka bez domova, ktorého vo štvrtok (30. 1.) našli zraneného pred obchodným centrom v Bratislave. Podľa informácií televízie mohol byť napadnutý v objekte obchodného centra pracovníkmi súkromnej bezpečnostnej služby a polície. Incident mal nastať po tom, ako bol muž prichytený pri krádeži v predajni.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šimečka vyzýva ministra vnútra na rýchle vyšetrenie podozrenia zo zabitia

Šimečka vyzýva ministra vnútra na rýchle vyšetrenie podozrenia zo zabitia

DNES - 21:47Domáce

Michal Šimečka vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, aby okamžite zabezpečil rýchle a transparentné vyšetrenie podozrenia zo zabitia človeka bez domova v Bratislave.

Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl

Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl

DNES - 19:22Domáce

Osoba, ktorá mala byť z územia SR vyhostená, požiadala o azyl. Z tohto dôvodu bolo konanie o vyhostení prerušené do času, kým sa o jej žiadosti rozhodne.

Okresný úrad Žilina po útoku medveďa vo Fačkove zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu

Okresný úrad Žilina po útoku medveďa vo Fačkove zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu

DNES - 19:17Domáce

Okresný úrad Žilina zatiaľ nevyhlási mimoriadnu situáciu na území okresu Žilina v súvislosti so sobotňajším útokom medveďa na človeka v katastri obce Fačkov.

AZZZ SR plánuje podať podnet na Európsku komisiu v súvislosti s transakčnou daňou tento týždeň

AZZZ SR plánuje podať podnet na Európsku komisiu v súvislosti s transakčnou daňou tento týždeň

DNES - 18:55Domáce

Organizácie združené v zdravotníckej sekcii Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR plánujú tento týždeň podať podnet na Európsku komisiu.

V Bardejove bol nájdený mŕtvy človek neznámej totožnosti

V Bardejove bol nájdený mŕtvy človek neznámej totožnosti

DNES - 18:29Domáce

Polícia udalosť vyšetruje ako odozrenie z trestného činu usmrtenia.