TEDi sťahuje z predaja nebezpečné produkty, zákazníci ich musia prestať používať
- VČERA - 20:56
- Bratislava
Výrobky z obľúbeného reťazca obsahujú zdraviu škodlivé látky.
Obchodný reťazec TEDi upozorňuje zákazníkov na stiahnutie nebezpečných výrobkov z predaja. Plastové kuchynské náradie obsahuje zvýšené hodnoty zdraviu škodlivých látok. TEDi o tom informuje na svojej stránke. Ide o obracačku, naberačku na cestoviny a servírovaciu lyžicu z čierneho plastu.
Dôvodom stiahnutia je, že skúšky preukázali zvýšené hodnoty primárnych aromatických amínov. „Tieto látky môžu byť zdraviu škodlivé a preto sa tento výrobok neodporúča používať,” uvádza spoločnosť TEDi na svojej stránke.
Foto: tedi.com
Výrobky boli na pobočkách TEDi v predaji od 23.05.2024 do 11.12.2024. „Tovar môžete vrátiť a bude vám vrátená kúpna cena 1,00 € alebo ho môžete vymeniť za iný tovar na akejkoľvek pobočke,“ dodáva TEDi.
Čo sú to primárne aromatické amíny
Primárne aromatické amíny sú organické zlúčeniny, ktoré kombinujú aromatické jadro s amínovou skupinou. Niektoré aromatické amíny sú mutagénne a patria medzi chemické látky uznané za karcinogénne alebo pravdepodobne karcinogénne.
Najčastejšie sa na prítomnosť primárnych aromatických amínov testujú výrobky prichádzajúce do kontaktu s potravinami. Ide najmä o polyamidové (nylonové) kuchynské výrobky, ako napríklad lyžice, vidličky, špachtle, naberačky či metličky.
Obchodné reťazce sťahujú z trhu maslo a detské výrobky
Zákazníci by výrobky mali vrátiť v predajniach.
Na internetových bazároch sa šíri nový typ podvodu
Doručovateľská spoločnosť Packeta upozornila na nový typ internetového podvodu, takzvaného phishingu, ktorý sa šíri na internetových bazároch. Týka sa odosielania zásielok medzi fyzickými osobami na dobierku.
Automobilka hrozí prepúšťaním v dôsledku ciel EÚ na čínske elektromobily
SEAT bude nútený znížiť výrobu a prepustiť približne 1500 zamestnancov, ak EÚ do konca marca nezníži clo na elektromobily značky vyrábané v Číne.
KDH vyzvalo vládu, aby pomohla podnikateľskému sektoru zrušením transakčnej dane
Opozičné KDH vyzvalo vládu, aby prestala plytvať verejnými financiami, zrušila transakčnú daň, presunula polovicu eurofondov na samosprávy a začala šetriť na sebe.