Na území Slovenska si treba dávať pozor na poľadovicu
Na území Slovenska si treba dávať pozor na poľadovicu. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.
„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ pripomína SHMÚ. Výstrahy predbežne platia do piatka (14. 2.) do 20.00 h.
Na vysoké riziko vzniku poľadovice pre mrznúce mrholenie v oblasti Serede upozorňuje aj Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.
Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Zjazdné sú tiež cesty prvej, druhej a tretej triedy. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu s hrúbkou jedného až troch centimetrov.
Horské priechody (HP) sú zjazdné s obmedzeniami, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Donovaly, Čertovica, Besník, Vrchslatina, Zbojská, Soroška, Dobšiná, Súľová, Grajnár, Homôlka, Javorník a Fačkov je povrch vozoviek pokrytý čerstvým až kašovitým snehom s hrúbkou jedného až dvoch centimetrov.
SaS chce vytvoriť programové vyhlásenie vlády, ponúknuť ho plánuje PS a KDH
Opozičná strana SaS plánuje napísať programové vyhlásenie vlády. Následne ho chce ponúknuť partnerom z opozície - PS a KDH.
GP: V prípade atentátu na premiéra v súčasnosti prebieha preštudovanie spisu
V prípade atentátu na Roberta Fica v súčasnosti prebieha preštudovanie spisu oprávnenými osobami a následne vyšetrovateľ predloží spis s návrhom na konečné opatrenie dozorovému prokurátorovi.
Rezort vnútra uzavrel zmluvu na cestné radary za takmer pol milióna eur
Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvu na desať kusov radarových meračov rýchlosti a príslušenstvo k nim za takmer pol milióna eur.
Predseda vlády SR Robert Fico sa vo Vatikáne stretne so Svätým Otcom
Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico dnes, vo štvrtok 13. februára 2025, odcestuje do Talianska.
Nočná tragédia na železnici: Osoba zahynula pod kolesami vlaku
Tragická nehoda sa stala v stredu večer na železničnom priecestí v katastri obce Žilina, v mestskej časti Brodno. Osobu zrazil vlak smerujúci do Žiliny.