Seniorka prišla o celoživotné úspory, vyhodila ich z balkóna

Oklamaná žena vyhodila z balkóna 17.000 eur.
Podvodníci pripravili v Nitre 92-ročnú seniorku o celoživotné úspory. Podľa doposiaľ zistených informácií sa podvod začal telefonickým hovorom, keď neznámy páchateľ kontaktoval seniorku s tvrdením, že jej prinesie doporučený list, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Pár minút po telefonáte s mužom seniorku kontaktovala telefonicky žena, ktorá sa predstavila ako príslušníčka Policajného zboru. Vystrašila ju tvrdením, že ju prenasleduje a pozoruje ukrajinská mafia. Zároveň ju ubezpečila, že polícia o všetkom vie a všetko má pod kontrolou. Pri otázke, či má u seba doma hotovosť a v akej výške, dôverčivá seniorka prezradila, že má doma 17.000 eur.
Počas dlhšieho rozhovoru údajná policajtka zisťovala, kde žena býva, v akých bankovkách má uvedenú sumu doma. Následne v ďalšom telefonáte ďalší doposiaľ neznámy páchateľ vystupujúci opäť ako policajt začal seniorke dávať pokyny, čo má robiť. Podľa jeho pokynov vyšla na balkón a peniaze zabalené do tašky vyhodila von.
Vyšetrovateľka Policajného zboru v danej veci začala trestné stíhanie za zločin podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Pellegrini vníma postoj Fica k európskemu samitu ako obhajobu národných záujmov
Prezident podľa vlastných slov nemôže premiérovi zazlievať jeho tvrdú rétoriku.

Muž porezal mladíka na krku, za všetko mohla jedna otázka
Polícia má podozrenie na extrémizmus.

Tragédia na sídlisku: Žena vypadla z 13. poschodia
Z výškového paneláku vypadla žena, záchranári jej už nedokázali pomôcť.

Polícia pátra po Vladimírovi, naposledy o sebe dal vedieť vo februári
S mužom bola naposledy v kontakte jeho sestra 6. februára.