Zomrel herec a organizátor kultúrnych podujatí

Ochotník zomrel vo veku nedožitých 80 rokov.
Vo veku 79 rokov zomrel divadelný herec Peter Kozák, bývalý predseda Divadelného súboru Jána Palárika v Čadci a organizátor kultúrnych podujatí. Informoval o tom portál Zoznam.sk.
Kozák sa okrem hereckej kariéry venoval aj organizovaniu kultúrnych podujatí a festivalov. Takisto zastával vedúcu pozíciu v Mestskom kultúrnom stredisku v Čadci a Divadle poézie, súbore malých javiskových foriem.
Diváci si môžu pamätať Petra Kozáka ako protagonistu vo viacerých divadelných hrách. „Nezabudnuteľnými sú postava Augusta z románu Dvaja od Júliusa Barč – Ivana, Quasimodo z hry Vášeň či starnúci Pierot z Pierot a smrť od Š. Halása a Džijano z knihy Na brehu priezračnej rieky od Rudolfa Jašíka,“ píše Zoznam. Zahral si aj v inscenácii Zločin a trest, Ach, staré časy alebo Ženba.
Odišiel Peter Kozák – ochotník telom i dušou Svoj život zasvätil divadlu V stredu 26. marca 2025 nás vo veku...
Uverejnil používateľ Dom kultúry v Čadci Streda 26. marca 2025
Kozák získal za svoj prínos viacero ocenení. K tým najvýznamnejším patrí Medaila Daniela Gabriela Licharda od Národného osvetového centra, ktorú získal v roku 2005. Cenou za celoživotný prínos ho v roku 2010 ocenili v rámci festivalu Palárikova Raková.
Posledná rozlúčka s Petrom Kozákom sa uskutočnila v piatok 28. marca v Žiline na novom cintoríne, dodal Zoznam.

Meteorológovia majú zlé správy. Na toto sa pripravte
SHMÚ upozorňuje na výraznú zmenu počasia.

Usmrcovanie dobytka na farme v Ňárade pokračuje aj v pondelok
Usmrcovanie dobytka na farme v Ňárade, zasiahnutej ochorením slintačky a krívačky, pokračuje aj v pondelok.

Opitý vodič nezvládol na rovnej ceste riadenie, narazil do stromu
Vodič pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie osobného vozidla a na rovnej ceste medzi obcami Kyselica a Báč v okrese Dunajská Streda narazil do stromu.

Počet obyvateľov SR opäť klesol, príčinou bola rekordne nízka pôrodnosť
Počet obyvateľov SR vlani klesol, príčinou bola rekordne nízka pôrodnosť. Úmrtnosť sa už v rámci dlhodobých priemerov stabilizovala, prudký prepad pôrodnosti pokračoval.

Tomáš Taraba: Je potrebné pristúpiť k plošnej regulácii medveďa hnedého
Slovensko má pozitívnu populačnú krivku medveďa hnedého, a preto je potrebné pristúpiť k plošnej regulácii.