Novomestská tržnica potrebuje nový šat, mesto plánuje opravy
Nové Mesto už zriadilo komisiu, v ktorej poslanci, odborníci a zástupcovia EKO-podniku priebežne posudzujú plány na rekonštrukciu budovy tržnice.
Bratislavské Nové Mesto chce rekonštrukciu tržnice na Trnavskom mýte. Na jej opravu pôjdu peniaze aj zo zisku samotnej tržnice. Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca Nového Mesta Marek Tettinger, v roku 2011 odložila mestská časť na opravu Tržnice 157 377 eur, v roku 2012 odložila 131 569 eur, odloženú sumu za rok 2013 nevedel hovorca spresniť, známa bude koncom januára.
Ako povedal hovorca bratislavského Nového Mesta Marek Tettinger, minulý rok z rezervného fondu použili peniaze na osadenie bezpečnostného kamerového systému, rekonštrukciu brán vstupných vchodov, zásobovacieho vchodu, zásobovacej brány v suteréne, výmenu dverí pri vnútornom schodisku za predpísané protipožiarne, osadili tiež odpadkové koše s popolníkmi pri všetkých vchodoch do tržnice, odstránili grafity, čistili a maľovali hlavné vstupné vchody a tiež zaviedli bezpečnostné protipožiarne opatrenia.
Podľa Tettingera na rozsiahlejšie čerpanie zatiaľ nepristúpili a snažia sa peniaze kumulovať, pretože odhadované náklady na rekonštrukciu zatiaľ prevyšujú sumu, ktorú do tejto chvíle mestská časť nazbierala. Peniaze na opravu plánujú odkladať aj v tomto roku.
Nové Mesto už zriadilo komisiu, v ktorej poslanci, odborníci a zástupcovia EKO-podniku priebežne posudzujú plány na rekonštrukciu budovy tržnice. "V tejto chvíli neplánujeme rekonštrukciu takého rozsahu, ktorý by znamenal celkovú odstávku tržnice. Budova by si vyžadovala rekonštrukciu vzduchotechniky, vykurovania, chladenia, či stavebné opravy. Ak dôjde k väčším úpravám, budeme sa snažiť robiť ich takým spôsobom, aby tržnica mohla pri tom ďalej fungovať," povedal Tettinger.
O tom, že peniaze získané z prevádzky tržnice budú zhromažďovať a použijú ich na jej rekonštrukciu, rozhodli novomestskí poslanci na zastupiteľstve ešte v septembri roku 2012. Pôvodne putovali peniaze z prevádzky mestským častiam Nové Mesto, Rača a Vajnory, a to v pomere 71 percent, 24 percent a päť percent.
"Mestské časti by sa mali v takomto pomere podieľať aj na výdavkoch spojených s prevádzkou objektu," informovala na vtedajšom zastupiteľstve Jana Ondrová, poverená vedením finančného a hospodárskeho oddelenia. V priebehu roka bol však výkon správy tržnice na ťarchu mestskej časti Nové Mesto a zaťažoval jej rozpočet.
Ako uviedol Tettinger, ostatné mestské časti iba čakali na výsledok za konkrétny rozpočtový rok a dostali peniaze po rozdelení zisku podľa určeného kľúča. Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý vtedy listom informoval Raču aj Vajnory o zámere novomestskej samosprávy zhromažďovať výnosy z tržnice počnúc rokom 2011. Podľa Tettingera mestské časti proti tomu nenamietali.
Začal sa proces s exriaditeľom SIS Vladimírom P., skutok je vraj vymyslený
Na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, sa vo štvrtok začal proces v korupčnej kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra P.
Branislav Gröhling avizuje v tomto roku vstup výrazných osobností do SaS
Opozičná strana SaS sa chce v novom roku prioritne zamerať na štyri oblasti – financie, spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo.
Matúš Šutaj Eštok: Opozícia škodí Slovensku hystériou a nenávisťou
Vládna koalícia chce stavať mosty na všetky štyri svetové strany.
Informačný systém katastra zasiahol kybernetický útok zo zahraničia
Informačný systém Úradu geodézie, kartografie a katastra SR, ktorý využívajú katastrálne odbory okresných úradov, bol zasiahnutý rozsiahlym kybernetickým útokom zo zahraničia.
Šutaj Eštok nevidí potrebu meniť hodnoty v memorande o zahraničnej politike
Koaličná strana Hlas-SD nevidí potrebu meniť základné hodnoty memoranda o zahraničnej politike, ktoré podpísali traja najvyšší ústavní predstavitelia SR.