10°Bratislava

Slovenskí futbaloví mladíci zabojujú o tretie miesto

• 20:09 10.01.2014
  • PETROHRAD

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov si nezahrajú vo finále v ruskom Petrohrade na turnaji tejto vekovej kategórie s názvom Memoriál Valentina Granatkina.

Zverenci trénera Milana Malatinského prehrali v piatkovom semifinálovom dueli s favorizovanými domácimi rovesníkmi 1:3 (1:1) a v nedeľu 12. januára budú bojovať o konečnú 3. priečku s "osemnástkou" Turecka. Informácie prinieslo oficiálne konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku.

Memoriál Valentina Granatkina - futbalový turnaj hráčov do 18 rokov - piatkový výsledok:

Semifinále:

Rusko "18" - Slovensko "18" 3:1 (1:1)

Góly: 46. a 65. Gulijev, 21. Zujev - 14. L. Haraslín (z pok. kopu), ŽK: Gulijev, Marčenko (obaja Rusko "18), rozhodovali: Vasiliev - Bolšakov, Sucharenok (všetci Rusko)

Zostava SR "18": Semanko - Vodecký, Vavro, Sipľak, Kupec - Grič (85. Berežný), Kotrík (73. Chvátal), Špalek (55. M. Vlček), Káčer (63. M. Lovás) - Slaninka (55. Rajník), L. Haraslín

Mladí Slováci viedli proti tímu Ruska "18" od 14. min gólom Lukáša Haraslína z pokutového kopu, ešte do polčasovej prestávky však vyrovnal Zujev. Po zmene strán sa dva razy strelecky presadil Gulijev a poslal svoje mužstvo do duelu o celkové prvenstvo.

"Musím priznať, že domáce mužstvo zvíťazilo zaslúžene. Bolo pre nás cťou hrať proti úradujúcim majstrom Európy. Po inkasovaných góloch v druhom polčase sme sa snažili až do záverečného hvizdu urobiť niečo s výsledkom, ale nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól a zdramatizovať záver duelu. Opakujem, dvojgólové viťazstvo Ruska považujem za zaslúžené," povedal tréner futbalistov SR "18" Milan Malatinský.

Slovenský výber do 18 rokov v základnej skupine zdolal postupne rovesníkov z Fínska (3:2), Bieloruska (2:0) a Iránu (2:1), čo znamenalo bez jediného zaváhania postup do piatkového semifinále.