Top automobilka Británie, Jaguar Land Rover, lámala rekordy

Spoločnosť Jaguar Land Rover, ktorá je najväčším výrobcom áut vo Veľkej Británii, predala v minulom roku rekordných 425 006 vozidiel.
Predaj áut Land Rover s pohonom všetkých štyroch kolies sa v minulom roku zvýšil o 15 percent na 348 338 kusov, zatiaľ čo predaje luxusnej značky Jaguar sa zvýšili o 42 percent na 76 668.
Spoločnosť ďalej uvádza, že Jaguar bol najrýchlejšie rastúcou značkou v USA, Nemecku a Indii. Celkové predaje spoločnosti vzrástli o 30 percent v regióne Ázie a Pacifiku a v Číne, o 21 percent sa zvýšili v Severnej Amerike, o 14 percent v Británii, o šesť percent poskočili vo zvyšku Európy.
"Ukázalo sa, že rok 2013 bol veľmi pozitívny pre Jaguar Land Rover, a to vďaka pretrvávajúcemu silnému dopytu po všetkých našich vozidlách," povedal šéf skupiny Ralf Speth. Tata Motors kúpila Jaguar a Land Rover od americkej firmy Ford Motor v roku 2008 za 2,3 miliardy USD v rámci plánov expandovať na trhoch mimo Ázie.

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky
Predaj áut amerického výrobcu elektrických vozidiel Tesla pokračoval v marci v poklese, už tretí mesiac po sebe, pričom za celý kvartál zaznamenal najnižšiu úroveň za posledné štyri roky.

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny
Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari plánuje zvýšiť ceny niektorých svojich vozidiel v USA.

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny
Vysoké ceny sú hlavným dôvodom, prečo sa nemeckí spotrebitelia zdráhajú prejsť na elektrické vozidlá.

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové
Ak spoločnosť Tesla postaví továreň v Indii, aby sa vyhla miestnym clám, bude to voči Spojeným štátom "neférové", vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce
Japonské automobilky Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, ktoré viedli od decembra minulého roka. Rozhodnutie potvrdili vo štvrtok obe zúčastnené strany.