Bratislava

Rybáriková sa na Australian Open prebojovala do druhého kola

• 11:09 14.01.2014
  • MELBOURNE

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si vybojovala postup do 2. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (13. - 26. januára, celková dotácia 33 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

Rybáriková, ktorá je nasadenou tridsaťdvojkou turnaja, zdolala v utorkovom súboji 1. kola Nemku Andreu Petkovicovú za 84 minút hladko 6:2, 6:3. Dvadsaťpäťročná Rybáriková (35. v rebríčku WTA) na šiesty pokus zlomila kliatbu prvých kôl na tomto podujatí, keďže v ostatných piatich rokoch sa zakaždým rozlúčila hneď po svojom prvom zápase. Jej súperkou v boji o postup do 3. kola bude Japonka Kurumi Narová.

Obrazom: Madgaléna Rybáriková zdolala na Australian Open Japonku Kurumi Narovú

Slováci na AO:

Lucky loser Martin Kližan postúpil cez favorita Isnera do druhého kola

Daniela Hantuchová si v úvode AO poradila s kvalifikantkou

Lacko si proti Djokovičovi hanbu nespravil, na AO však končí

Petkovicová (40. v rebríčku) bola pred troma rokmi hráčkou Top Ten a na Australian Open vo štvrťfinále, vlani na južnej pologuli chýbala pre zranenie kolena. Obe súperky sa teraz v Austrálii stretli vo vzájomnom súboji už druhý raz. Pred piatimi mesiacmi vo finále turnaja vo Washingtone sa rovnako z víťazstva vo dvoch setoch tešila slovenská hráčka.

Odporúčame:

Dominika Cibulková vyradila na Australian Open grandslamovú šampiónku

Murray aj po zranení chrbtice hviezdil na Australian Open

Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa Australian Open
Piešťanská rodáčka Rybáriková hrala od začiatku o poznanie pokojnejšie a s menším počtom nevynútených chýb ako jej súperka (celkové skóre 16:31). V prvom sete prehrávala len 0:1. Potom otočila na 3:1 a esom z druhého podania zvýšila na 4:2. Následne Nemku ešte raz brejkla a po 38 minútach si odvážnym nábehom k sieti vypracovala prvý setbal.

Využila až ten druhý, keď súperku dobrým podaním prinútila k chybe z bekhendu - 6:2. V druhom sete brejkla Rybáriková nemeckú súperku v piatom geme, ale vzápätí sama prvý raz prišla o podanie (3:3). Zachovala si však chladnú hlavu a čistou hrou sa ujala vedenia 4:3. Vzápätí zvýšila zverenkyňa Petra Hubera na 5:3 a hoci v nasledujúcom geme pri servise súperky prehrávala už 0:40, napokon doviedla zápas piatym úspešným brejkom do víťazného konca.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR-32) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:2, 6:3 za 84 minút (40, 44)