Streda, 23.10.2024Meniny má Alojzia
11°Bratislava

• 12:31 17.01.2014
  • NEW YORK

Štvrtýkrát v histórii sa hral zápas basketbalovej NBA v Londýne, Brooklyn vo štvrtok zdolal v britskej metropole Atlantu 127:110. Joe Johnson nastrieľal 26 zo svojich 29 bodov v prvom polčase, celkovo premenil šesť z ôsmich trojkových pokusov.

"Využívali sme zmätky v súperovej obrane. Lopta šla z ruky a dostávali sme sa k otvoreným strelám," komentoval 32-ročný krídelník, ktorý dlhé roky pôsobil práve v Atlante. Nets sa v O2 Arene darí, v roku 2011 v nej dvakrát zdolali Toronto.

Basketbalisti tímu Oklahoma City Thunder zmazali v tretej štvrtine dvanásťbodové manko v Houstone a napokon prevýšili Rockets 104:92. Domáci klub predviedol dve rozdielne tváre. V prvom polčase utvoril 73 bodmi svoje tohtosezónne strelecké maximum, po obrátke dal iba 19 bodov. Rockets sa stali držiteľmi nového rekordu ligy v rozdiele bodov medzi oboma polčasmi.

V drese Oklahomy dosiahol 36 bodov Kevin Durant. "V prvom polčase sme boli stratení. Nespamätali sme sa až do príchodu do šatne. Bolo skvelé vidieť hrať jeden za druhého, neriešili sme, kto vystrelí a či premení svoj pokus. Dokázali sme domácich vyviesť z rytmu," zhodnotil duel Durant.