10°Bratislava

Slovenský cyklista Michael Kolář má za sebou premiéru v TDU

• 8:47 21.01.2014
  • ANGASTON

Austrálčan Simon Gerrans sa stal víťazom úvodnej etapy prvého tohtoročného podujatia cyklistickej WorldTour Tour Down Under, ktorá viedla z Nuriootpy do Angastonu a merala 135 km.

Jazdec tímu Orica-GreenEdge sa presadil v špurte 69-členného hlavného poľa a stal sa prvým lídrom pretekov. Za prvenstvo i umiestnenie na rýchlostnej prémii získal do celkového poradia bonifikáciu 5 sekúnd. Gerrans v šprinte zdolal Nemca Andrého Greipela, tretí finišoval Steele von Hoff.

Slovák Michael Kolář obsadil v úvodnej etape pri premiére vo WorldTour 96. miesto. Jazdec tímu Tinkoff-Saxobank prišiel do cieľa s odstupom 3:53 min na víťaza.

"Som prekvapený, že sa mi podarilo vyhrať. André patrí medzi najrýchlejších šprintérov vo svete. Bol to náročný záver a každý bol unavený. Do šprintu som pre silný protivietor išiel dosť neskoro. Tieto preteky často rozhodujú detaily, verím, že sa mi podarí udržať vedenie až do konca," povedal Gerrans.

Výsledky - cyklistické preteky Tour Down Under:

1. etapa (Nuriootpa - Angaston, 135 km):

1. Simon Gerrans (Aus.) Orica-GreenEdge 3:20:34 h, 2. Andre Greipel (Nem.) Lotto-Belisol, 3. Steele von Hoff (Aus.) Garmin-Sharp, 4. Diego Ulissi (Tal.) Lampre-Merida, 5. Maxime Bouet (Fr.) Ag2r-La Mondiale, 6. Francesco Gavazzi (Tal.) Astana všetci čas ako víťaz, ... 96. Michael Kolář (SR) Tinkoff-Saxobank +3:53 min