11°Bratislava

Slovensko by malo získať v Soči tri medaily

• 10:32 01.02.2014
  • BRATISLAVA

Slovensko by podľa štúdie expertov spoločnosti PwC mohlo získať na zimných olympijských hrách v Soči (7. - 23. februára) tri cenné kovy. V medailovej bilancii krajín by skončilo na 19. mieste.

Analýza PwC je založená na ekonometrickom modelovaní, testovaní historickej korelácie rôznych sociálno-ekonomických ukazovateľov a historických medailových úspechoch. Analýzu vypracovali pre 28 krajín, ktoré získali aspoň jednu medailu na uplynulých troch zimných olympijských hrách.

Odporúčame aj:

Hlavná časť slovenskej výpravy odcestovala do Soči

Olympionici zložili slávnostný sľub, biatlonista skolaboval

Zoznam Slovákov, ktorí sa predstavia na olympiáde v Soči

Medzi premennými sú celkový hrubý domáci produkt, počet lyžiarskych stredísk na obyvateľa i špeciálne premenné pre krajiny s tradíciou zimných športov a hostiteľské štáty.

Podľa odhadov expertov by sa najlepšou medailovou bilanciou v Soči mali pochváliť reprezentanti USA, ktorí by mali vybojovať 35 cenných kovov.

Na 2. mieste s 26 medailami by skončilo Nemecko, nasledujú Rusko (25), Kanada (23), Rakúsko (22), Nórsko (21), Čína (15), Švajčiarsko a Švédsko (po 10).

Agentúru SITA informovala Zuzana Sehnalová z PwC.