12°Bratislava

Rusi smerujú v Soči k prvému zlatu v súťaži tímov

• 20:09 08.02.2014
  • SOČI

Krasokorčuliari Ruska sú na dobrej ceste získať zlaté medaily v premiérovej súťaži družstiev na zimných olympijských hrách v Soči.

Pred záverečným dňom majú Rusi šesťbodový náskok pred Kanadou, tretia priečka patrí zatiaľ s odstupom 13 bodov reprezentácii USA. V nedeľňajších voľných jazdách mužov, žien a vo voľných tancoch sa predstavia súťažiaci z piatich najlepších krajín. Víťaz každej kategórie získa pre svoj tím 10 bodov.

V sobotu boli v krátkych tancoch najlepší svetoví šampióni Meryl Davisová a Charlie White z USA. Americkí reprezentanti získali za svoje vystúpenie 75,98 bodu. Obhajcovia zlatých olympijských medailí Tessa Virtueová a Scott Moir z Kanady obsadili druhú priečku (72,98 b). Tretí skončili domáci reprezentanti Jekaterina Bobrovová a Dmitrij Soloviev (70,27).

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť ----------> TU

Ďalšie dve sobotňajšie súťaže ovládli Rusi. V krátkom programe žien sa presadila Julia Lipnická pred Carolinou Kostnerovou z Talianska a Mao Asadovou z Japonska.

Vo voľných jazdách športových dvojíc nechali Rusi oddychovať momentálne najlepší pár vo svete Tatiana Volosožarová, Maxim Trankov. Dokonale ich však zastúpili ich náhradníci Xenia Stolbovová s Fiodorom Klimovom, ktorí voľné jazdy jasne vyhrali. .

Výsledky - krasokorčuľovanie:

Tímová súťaž
Tímy - poradie po druhom z troch súťažných dní: 1. Rusko 47 bodov, 2. Kanada 41, 3. USA 34, 4. Taliansko 31, 5. Japonsko 30, do finále nepostúpili: 6. Francúzsko 22, 7. Čína 20, 8. Nemecko 17.

Čiastkové výsledky:
Ženy - krátky program: 1. Julia Lipnická (Rus.) 72,90, 2. Carolina Kostnerová (Tal.) 70,84, 3. Mao Asadová (Jap.) 64,07, 4. Ashley Wagnerová (USA) 63,10, 5. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 62,54, 6. Mae Berenice Meiteová (Fr.) 55,45, 7. Kche-sin Čang (Čína) 54,58, 8. Natalia Popovová (Ukr.) 53,44

Krátke tance: 1. Meryl Davisová, Charlie White (USA) 75,98, 2. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 72,98, 3. Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Soloviev (Rus.) 70,27, 4. Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat (Fr.) 69,15, 5. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 64,92, 6. Nelli Zhinganshinová, Alexander Gazsi (Nem.) 58,04, 7. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (V. Brit.) 52,93, 8. Cathy Reedová, Chris Reed (Jap.) 52,00

Športové dvojice - voľné jazdy: 1. Xenia Stolbovová, Fiodor Klimov (Rus.) 135,09, 2. Kirsten Moorová-Towersová, Dylan Moscovitch (Kan.) 129,74, 3. Stefania Bertonová, Ondrej Hotarek (Tal.) 120,82, 4. Marissa Castelliová, Simon Shnapir (USA) 117,94, 5. Narumi Takahašiová, Rjuiči Kihara (Jap.) 86,33