• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 27.4.2025Meniny má Jaroslav
10°Bratislava

Elektronické náramky by mali podľa Fica ušetriť peniaze

  • 7:42 21.02.2014
  • BRATISLAVA
Elektronické náramky by mali podľa Fica ušetriť peniaze

Elektronické monitorovanie odsúdených a obvinených cez náramky by mohlo byť realitou už od 1. januára budúceho roka.

"Toto je moja predstava, ale či sa nám to podarí naplniť, bude veľmi závisieť od faktorov, ktoré neviem ovplyvniť," povedal minister spravodlivosti Tomáš Borec na dnešnej tlačovej besede, ktorú zvolali pri príležitosti 45. výročia samostatného slovenského väzenstva.

Súvisiace:

Štát chce šetriť na väzňoch, chystá elektronické náramky

Elektronické náramky budú stáť milióny eur

Eurofondy by mohli zaplatiť elektronické náramky pre väzňov

Projekt elektronického monitorovania sa podľa Boreca momentálne nachádza v štádiu verejného obstarávania. "Bol by som rád, keby v priebehu druhého polroka tohto roka, ak sa nám podarí zabezpečiť obstarávanie, prebehol technický test alebo skúšobná prevádzka, aby sme mohli nastaviť legislatívne prostredie," dodal.

Používanie náramkov by podľa predsedu vlády Roberta Fica malo ušetriť štátu peniaze. "Ak sa podarí projekt elektronického monitorovania obvinených a odsúdených cez náramky, tak títo ľudia budú môcť tráviť čas pod kontrolou nie vo väzniciach, kde je to drahé, ale v iných priestoroch, pretože tento štát nemá peniaze na to, aby rozširoval väzenské kapacity," poznamenal.

Fico zároveň Boreca požiadal, aby nikdy nehľadal úspory na úkor Zboru väzenskej a justičnej práce. "Musíme hľadať iné cesty," myslí si Fico. Peniaze by podľa neho mohla okrem projektu náramkov ušetriť aj zmena štruktúry odsúdených. "Je potrebné, aby sa v niektorých prípadoch udeľovali iné tresty, napríklad verejnoprospešné práce," ukončil.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

VČERA - 21:03Domáce

Konferencia biskupov Slovenska ďakuje všetkým, ktorí v súvislosti so smrťou pápeža Františka prejavili sústrasť a duchovnú blízkosť.

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

VČERA - 19:04Domáce

Na väčšine Slovenska sa v nedeľu (27. 4.) môže vyskytnúť mráz.

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

VČERA - 18:21Domáce

K nehode motocykla bez evidenčného čísla došlo v sobotu pri obci Kečovo v okrese Rožňava.

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

VČERA - 18:05Domáce

V sobotu o 18.00 h sa na Slovensku skončil štátny smútok. Vyhlásila ho vláda SR ako vyjadrenie úcty k osobnosti zosnulého pápeža Františka v deň jeho pohrebu.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

VČERA - 16:02Domáce

Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.