• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.4.2025Meniny má Juraj
18°Bratislava

Bude Dědictví Bolka Polívku neprekonateľné?

  • 10:47 27.02.2014
  • BRATISLAVA
Bude Dědictví Bolka Polívku neprekonateľné?

”Dědictví 2 alebo kurva se neříká” je dlho očakávaným pokračovaním kultovej komédie ”Kurvahošigutntag” spred 22 rokov.

Opäť sa medzi nás vracia dobrák Bohuš v podaní jedinečného Bolka Polívku. Na plátno sa podarilo dostať všetky dobre známe postavy s výnimkou tých, ktorí sa už tejto príležitosti nedožili. Stretávame sa s verným priateľom Arnoštom (Arnošt Goldflam), Vlastičkou (Dagmar Havlová), právnikom (Miroslavom Donutil), Ivanou Chýlkovou, či Karlom Gottom. Všetci samozrejme o 20 rokov starší a skúsenejší, žijúci v súčasnom prostredí. Bohuš, podnikateľ a milionár, si medzitým postavil ohromné sídlo – farmu obklopenú zoologickou záhradou.

Sám autor scenára, Bolek Polívka, priznáva veľkú časť autobiograficity, skúseností z vlastného prežitého života, ktorú vložil na plátno. Preto aj natáčanie prebiehalo taktiež na jeho farme v Olšanoch pri Brne. A súčasná realita je taká, že svoj majetok si treba chrániť. Preto aj Bohušova žena Vlastička, ktorá sa bála o svoju bezpečnosť, si objednáva bezpečnostné dvere na farmu podľa svojich náročných predstáv. Keďže je dlhoročnou členkou olšanského speváckeho zboru ”Křepelky”, chce, aby ju dvere nielen chránili, ale aby sa křepelka stala trvalou viditeľnou súčasťou ich domova. 

Nájde firmu Adlo, ktorá jej dokáže splniť predstavy. Životným a slovami Bohuša ”neprekonateľným” paradoxom sa však stane, že sa ich nedožije.

A tak sa Bohuš po smrti Vlastičky musí znova vrátiť k svojim koreňom a po siedmych rokoch aj ku fľaške. Tým začína jeho veľká jazda, počas ktorej sa bláznivo zamiluje, takmer sa stane majiteľom zámku, skoro príde o vnuka a takmer uverí, že Vlastička ešte žije. Aby nakoniec, vďaka svojej dcére (Anne Polívková) a vernému priateľovi Arnoštovi sám našiel pokoj a seba samého. Sadá na koňa a dobrovoľne sa vracia do protialkoholickej liečebne.

Film natočil režisér Róbert Sedláček podľa scenára Bolka Polívku, za kamerou stál skvelý Michal Krejčí.

Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?

Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?

15:42 28.03.2025Tlačové správy

Členkové čižmy sú ideálnou obuvou do jarného počasia. Sú ideálne pre elegantný aj menej formálny štýl.

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb

14:51 07.03.2025Tlačové správy

Online nakupovanie je čoraz populárnejšie na celom svete a ani Slovensko nie je výnimkou.

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?

12:00 07.03.2025Tlačové správy

Hoci si mnohí myslia, že väčšinu prác týkajúcich sa renovácie bytu alebo domu zvládnu sami, čím si ušetria peniaze, nie je to tak.

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?

8:18 07.03.2025Tlačové správy

Každá spoločnosť, malá aj veľká, rieši rovnakú otázku - kto bude zodpovedný za vedenie účtovníctva a miezd? Mali by ste zamestnať vlastného účtovníka alebo sa spoľahnúť na externú spoločnosť?

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia

19:37 16.12.2024Tlačové správy

Chcete sa ponoriť do fascinujúceho sveta skutočných príbehov prenesených na televíznu obrazovku?