Finančný sektor čelí útokom hackerov častejšie než iné firmy
Kybernetické zločiny sú druhým najčastejším typom podvodov, ktorým čelia firmy pôsobiace v oblasti financií. Tieto spoločnosti čelia takýmto útokom viac ako dvakrát častejšie než firmy z iných odvetví.
Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť PwC. Z firiem poskytujúcich finančné služby, ktoré v minulom roku zaznamenali hospodársku trestnú činnosť, až 39 percent čelilo kybernetickým útokom. Iné odvetvia zaznamenali kybernetický útok v 17 percent prípadov hospodárskej kriminality.
Regulačné úrady v Európe a USA nariadili bankám, aby posilnili svoju obranu proti takýmto útokom s tým, že hackeri sú čoraz sofistikovanejší. Banky sú často cieľom útokov, aby hackeri získali finančný prospech, niekedy však majú útočníci v úmysle iba narušiť činnosť napadnutej firmy.
Podľa PwC až 45 percent z celkového počtu spoločností, ktoré poskytujú finančné služby, čelilo v minulom roku ekonomickým kriminálnym činom. "Význam kyberzločinu narastá a neustále sa vyvíja. V súvislosti s útokmi na infraštruktúru bánk sme nezaznamenali žiadny pokles," povedal Andrew Clark zo spoločnosti PwC. Prieskumu sa zúčastnilo 1330 spoločností zo 79 krajín.
V rámci hospodárskej trestnej činnosti sa najčastejšie objavovala krádež, potom práve kybernetické útoky a tretiu priečku obsadilo pranie špinavých peňazí. Za hospodársku trestnú činnosť sú zodpovední prevažne podvodníci, ktorí v daných firmách nepracujú. Najviac interných zločincov pôsobí na pozíciách v nižšom a strednom manažmente.
Európou sa šíri nebezpečný vírus, liek neexistuje
WHO vyzýva na očkovanie, vírus potvrdili už v troch európskych krajinách.
Vysádzanie stromov v Arktíde môže škodiť: Vedci dospeli k šokujúcim zisteniam o globálnom otepľovaní
Vedci prekvapili novými zisteniami o účinku vysádzania stromov v Arktíde.
Vedci prekvapili: Toto sa deje ženám, keď každý deň jedia vajcia
Odborníci dospeli k zaujímavým výsledkom.
Táto zložka vo víne môže pomáhať pri prevencii rakoviny hrubého čreva
Látka nájdená vo víne by mohla pomôcť predchádzať fatálnym ochoreniam.
Toto je maximálny vek, ktorého sa môžete dožiť
Na základe výskumu sa zistilo, akého maximálneho veku sa človek môže skutočne dožiť.