• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.4.2025Meniny má Juraj
18°Bratislava

CHIRANA T.Injecta pokračuje v expanzii a smeruje do Dánska

  • 9:47 04.03.2014
  • BRATISLAVA
CHIRANA T.Injecta pokračuje v expanzii a smeruje do Dánska

Dánsky výrobca zdravotníckej techniky je druhou zahraničnou akvizíciou slovenskej spoločnosti CHIRANA T.Injecta. V decembri 2013 kúpila českého výrobcu chirurgických šijacích materiálov, firmu Chirmax.

"Hlavným dôvodom kúpy je pôsobenie dánskej spoločnosti na viac ako 80 svetových trhoch. Tým, že Vitrex Medical je schopný adaptovať a predávať aj chirurgické výrobky nedávno kúpenej firmy Chirmax, naša spoločnosť bude môcť upevniť svoje medzinárodné postavenie v oblasti jednorazovej zdravotníckej techniky," uviedol generálny riaditeľ Chirana T.Injecta Teodor Lysák.

V súčasnosti Chirana T. Injecta exportuje svoje výrobky takmer do 40 rôznych, prevažne Európskych krajín. Kúpou spoločnosti Vitrex Medical rozšíri svoje pole pôsobnosti do viac ako 80 krajín sveta – okrem Európy do USA, Južnej Ameriky, strednej a východnej Ázie či Afriky. Zahraničné akvizície sú možné vďaka akcionárovi spoločnosti, investičnej banke Wood&Company, ktorá investuje do rozvoja firmy.

Chirana T. Injecta sa už viac ako 70 rokov zameriava na výrobu jednorazovej injekčnej techniky. Svoje výrobky exportuje takmer do 40 rôznych, prevažne európskych krajín. EBIDTA spoločnosti v posledných troch rokoch dosiahla 5 miliónov Eur ročne. Jej hlavným záujmom je rozvoj spoločnosti a upevňovanie medzinárodného postavenia v oblasti výroby a distribúcie jednorazovej zdravotníckej techniky.

Dánsky VITREX Medical A/S je najväčší svetový výrobca sklenených kapilárnych trubiek k odberu a analýze krvi. Ročné tržby spoločnosti so 45 ročnou históriou dosahujú úroveň 7,5 miliónov Eur. Viac ako 5 000 druhov výrobkov predáva na 80 trhoch v Európe, USA, Južnej Amerike, Juhovýchodnej Ázii, na Strednom Východe, v Afrike či Austrálii.

Spoločnosť Chirmax, ktorá v decembri 2013 prešla pod Chiranu T. Injecta, je jediným výrobcom chirurgických šijacích materiálov v Česku viac ako 80 rokov. V súčasnosti produkuje viac než 1 200 druhov vstrebateľných a nevstrebateľných chirurgických šijacích materiálov. Okrem českého a slovenského trhu predáva firma svoje produkty aj v Nemecku, Maďarsku, Poľsku, alebo Belgicku.
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?

Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?

15:42 28.03.2025Tlačové správy

Členkové čižmy sú ideálnou obuvou do jarného počasia. Sú ideálne pre elegantný aj menej formálny štýl.

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb

14:51 07.03.2025Tlačové správy

Online nakupovanie je čoraz populárnejšie na celom svete a ani Slovensko nie je výnimkou.

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?

12:00 07.03.2025Tlačové správy

Hoci si mnohí myslia, že väčšinu prác týkajúcich sa renovácie bytu alebo domu zvládnu sami, čím si ušetria peniaze, nie je to tak.

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?

8:18 07.03.2025Tlačové správy

Každá spoločnosť, malá aj veľká, rieši rovnakú otázku - kto bude zodpovedný za vedenie účtovníctva a miezd? Mali by ste zamestnať vlastného účtovníka alebo sa spoľahnúť na externú spoločnosť?

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia

19:37 16.12.2024Tlačové správy

Chcete sa ponoriť do fascinujúceho sveta skutočných príbehov prenesených na televíznu obrazovku?