V Aténach sa protestuje, zatvorené ostanú aj lekárne
Grécki štátni zamestnanci v stredu vstúpili do prvého z troch 24-hodinových štrajkov proti prepúšťaniu v rámci plnenia podmienok čerpania finančnej pomoci od Európskej únie a Medzinárodného menového fondu.
Ďalší štrajk je naplánovaný na 19. a 20. marca, keď má časť zamestnancov prísť o miesto. Grécka vláda pod vedením konzervatívcov prisľúbila tento rok prepustiť vyše 11-tisíc ľudí. Pokračuje tak v nepopulárnom úspornom programe, ktorý trvá už takmer štyri roky.
Grécko prechádza tvrdými škrtmi vo verejnom sektore ako hlavnej podmienke zahraničnej finančnej pomoci v celkovej dohodnutej sume 240 miliárd eur. Výmenou za jej postupné uvoľňovanie musí tamojšia vláda uskutočňovať dôležité, no bolestivé reformy v rámci fungovania štátu.
Rušenie pracovných miest, znižovanie platov a dôchodkov však vyvolávajú tvrdý odpor verejnosti, ktorá sa proti zahraničným požiadavkám búri. Juhoeurópska krajina je totiž už šiesty rok v recesii a miera nezamestnanosti v roku 2013 dosiahla rekordnú úroveň 27 percent.
Slovenský horolezec neprežil pád vo Veľkej Studenej doline
Slovenský horolezec v piatok popoludní neprežil pád vo Veľkej Studenej doline vo Vysokých Tatrách.
Pre viaceré okresy po celý víkend platí výstraha
Výstraha prvého stupňa platí predbežne do pondelka.
Migaľ: Bol by som rád, keby viac členov Hlasu videlo situáciu podobne ako ja
Štvorica poslancov z klubu Hlas-SD nevystupuje ako Hlas rozumu, tvrdí Samueľ Migaľ.
Šutaj Eštok navrhol previesť kybernetickú ochranu kritickej infraštruktúry na ministerstvo vnútra
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok navrhol prevod zodpovednosti za kybernetickú ochranu kritickej infraštruktúry zo súkromných spoločností alebo iných štátnych inštitúcií na Ministerstvo vnútra SR.
Protestuje celé Slovensko: Ľudia nesúhlasia s krokmi Ficovho kabinetu
Protesty organizuje občianske združenie Mier Ukrajine.