V operáciách NATO doteraz zahynulo 31 slovenských vojakov
Prvou obeťou bol v roku 2002 Miroslav Hajdúch, ktorý zahynul v operácii KFOR.
Pozostatky dvoch slovenských vojakov, ktorí zahynuli pri bombovom útoku na vojenský konvoj v afganskom Kábule.
Slovensko sa doteraz zúčastnilo šiestich vojenských operácií pod velením NATO. Zahynulo v nich dovedna 31 slovenských vojakov. Najviac v operácii KFOR v Kosove.
Prvou obeťou bol v roku 2002 Miroslav Hajdúch, ktorý zahynul v operácii KFOR. Smrteľná nehoda sa stala počas navádzania bojového vozidla pechoty pri kontrole civilného motorového vozidla, ktoré prekročilo provinciálnu hranicu medzi Srbskom a Kosovom. Najtragickejšia nehoda sa stala v roku 2006, keď pri leteckom nešťastí na vrchole kopca Borsó v Maďarsku zahynulo 27 vojakov, ktorí sa vracali domov z misie KFOR. Okrem nich zahynula aj posádka lietadla, príslušníci Skupiny metodickej pomoci generálneho štábu a jeden civilný zamestnanec ministerstva obrany. Prežil iba jeden príslušník slovenského kontingentu Martin Farkaš.
Tragický bol aj rok 2013, keď v operácii ISAF zahynuli traja slovenskí vojaci. Pri streľbe príslušníka afganskej armády Lambara Chána zo strážnej veže v Kandaháre zo začiatku júla zahynul Daniel Kavuliak. Pri incidente utrpeli ďalší dvaja vojaci ťažké a štyria ľahké zranenia. Slovenskí vojaci Patrik Fraštia a Edmund Makovník zahynuli 27. decembra pri bombovom útoku na vojenský konvoj v afganskom Kábule. Jeden z nich zomrel na mieste incidentu, druhý počas prevozu do nemocnice. V konvoji sa nachádzal aj ďalší slovenský vojak, tomu sa však nič nestalo.
Muža na ulici bodli do krku, na mieste zasahovali záchranári
K mužovi vyslali záchranárov.
Slovenský horolezec neprežil pád vo Veľkej Studenej doline
Slovenský horolezec v piatok popoludní neprežil pád vo Veľkej Studenej doline vo Vysokých Tatrách.
Pre viaceré okresy po celý víkend platí výstraha
Výstraha prvého stupňa platí predbežne do pondelka.
Migaľ: Bol by som rád, keby viac členov Hlasu videlo situáciu podobne ako ja
Štvorica poslancov z klubu Hlas-SD nevystupuje ako Hlas rozumu, tvrdí Samueľ Migaľ.
Šutaj Eštok navrhol previesť kybernetickú ochranu kritickej infraštruktúry na ministerstvo vnútra
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok navrhol prevod zodpovednosti za kybernetickú ochranu kritickej infraštruktúry zo súkromných spoločností alebo iných štátnych inštitúcií na Ministerstvo vnútra SR.