Vedenie Smeru so mnou odchod nepreberalo, tvrdí Čaplovič

Stranu Smer čaká mimoriadny snem, na ktorom by mali zhodnotiť prezidentské voľby a stanoviť priority pre druhú polovicu volebného obdobia.
Minister školstva Dušan Čaplovič hovorí, že s ním vedenie strany Smer-SD nepreberalo to, že by mal ako minister školstva skončiť. "Nikto nič nepreberal," odpovedal minister na otázku, či sa s ním o tejto možnosti rozprávali.
"Žiadne zmeny sa, ako dobre viete, nerobia. Máme programovú konferenciu, musíme urobiť istý odpočet. Ja si myslím, že rezort školstva urobil zásadné zmeny a ešte v ďalších zmenách bude pokračovať a najmä v druhom polroku tohto roku sa pripravujú zákony, ktoré budú smerovať ku kvalite a efektívnosti nášho školstva," povedal v pondelok pre agentúru SITA Čaplovič.
Súvisiace:
Povolebné zmeny v Smere, Maďarič už nebude podpredsedom
Ten je presvedčený o tom, že ako minister naplnil programové vyhlásenie vlády. "Ja si myslím, že programové vyhlásenie vlády plním zodpovedne," odpovedal šéf rezortu školstva na otázku, či očakáva, že na svojom poste zotrvá aj v druhej polovici vládneho obdobia.
Minister kultúry a podpredseda strany Smer-SD Marek Maďarič ešte začiatkom apríla pripustil možnú rekonštrukciu vlády. "Pripúšťam takú alternatívu, ale nie vo vzťahu k prezidentským voľbám. Taká alternatíva je totiž vždy," vyhlásil Maďarič pred rokovaním vlády 2. apríla. Prípadnú rekonštrukciu vlády by mohol podľa neho podmieniť polčas vládnutia. Súčasný Ficov kabinet bol vymenovaný 4. apríla 2012.
Stranu Smer-SD čaká mimoriadny snem, mal by sa konať začiatkom mája. Na ňom by mali zhodnotiť prezidentské voľby i stanoviť priority pre druhú polovicu volebného obdobia.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby
Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.

Krajčí sa pýta na financovanie a hľadanie personálu do novej národnej nemocnice
Exminister zdravotníctva a poslanec Národnej rady SR za hnutie Slovensko Marek Krajčí má výhrady k financovaniu a hľadaniu personálu do plánovanej novej národnej nemocnice v Bratislave.

PS spolu s opozičnými stranami organizuje 8. mája zhromaždenia
Vo viacerých mestách na Slovensku sa 8. mája budú konať zhromaždenia.