Žitňanská: Ministerstvo ani Smer by nemali podporiť Harabina

Bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Lucia Žitňanská (Most-Híd) je rada, že jej nástupca v ministerskom kresle Tomáš Borec si uvedomil, že môže zohrať dôležitú úlohu pri voľbe nového šéfa najvyššieho súdu.
Súvisiace:
Sudcovia majú kandidátku, proti Harabinovi sa postaví žena
Sudcovia majú kandidátku, proti Harabinovi sa postaví žena
Fico Harabina nepodporil
"Podľa mňa je dôležité signalizovať, že ani ministerstvo, ani vláda, ani Smer nepodporujú Štefana Harabina," uviedla Žitňanská. Boreca už 11. apríla vyzvala, aby nestál v kúte, predstúpil pred verejnosť a navrhol dobrého kandidáta na predsedu najvyššieho súdu, za ktorého sa bude môcť postaviť nielen súdna rada, ale aj verejnosť.
Premiér a neúspešný prezidentský kandidát Robert Fico (Smer-SD) počas predvolebnej kampane viackrát povedal, že by neodporučil Štefanovi Harabinovi znovu kandidovať na funkciu predsedu Najvyššieho súdu SR.
"Je objektívny fakt, že predseda najvyššieho súdu rozdeľuje súdnictvo. Preto, ak by sa mňa opýtal pán Harabin, či by som mu odporúčal, aby kandidoval na predsedu najvyššieho súdu, tak by som mu povedal, aby nekandidoval, že mu to neodporúčam," povedal Fico 22. marca v diskusnom dueli Rozhlasu a televízie Slovenska k prezidentským voľbám.
Borec zatiaľ o kandidátovi mlčí
Podľa Žitňanskej je dôležité, aby na post predsedu NS SR zvolili dobrého kandidáta. "Minister dnes hľadá akúsi neutrálnu osobu. Ak takú nájde a zároveň to bude dobrý kandidát, tak sa všetci potešíme," poznamenala Žitňanská. Borec zatiaľ nepovedal meno kandidáta, ktorého plánuje navrhnúť. Po rokovaní vlády v stredu vyhlásil, že "finišuje" s rozhovormi o nominácii.
Žitňanská si myslí, že aj keby ďalší vhodný kandidát na predsedu NS SR nebol, tak združenie Za otvorenú justíciu dalo dobrú kandidátku Zuzanu Ďurišovú. "Solídnu sudkyňu s dobrým renomé," zhodnotila. Táto kandidátka je navyše podľa exministerky aj nekonfliktnou osobou.

Fico: Nikdy nebudeme súhlasiť so zmenami,ktoré by viedli k zrušeniu veta v EÚ
Slovenská republika nebude nikdy súhlasiť so žiadnymi zmenami zásadných zmlúv, ktoré by viedli k zrušeniu veta členských štátov EÚ.

Šeliga má čeliť obvineniu zo strany polície
Podpredsedu strany Demokrati mali obviniť pre prečin podnecovania.

Fico s Orbánom podpísali memorandum, na tomto sa dohodli
Premiéri Maďarska a Slovenska v Bratislave podpísali memorandum.

Šutaj Eštok: Počas náborovej kampane sa do polície prihlásilo už vyše 2500 ľudí
Počas aktuálnej náborovej kampane sa do polície prihlásilo už viac ako 2500 záujemcov.