Experti OSN varujú pred porušovaním práv na východe Ukrajiny

Na východe Ukrajiny prichádza k rozsiahlemu porušovaniu ľudských práv, uviedli v piatok experti Organizácie Spojených národov. Dôkazy priamo na mieste zbieral tím 34 pozorovateľov OSN, ktorí teraz v Ženeve predstavili verejnosti svoje zistenia. Správa pokrýva obdobie od 2. apríla do 6. mája. Rusko dokument označilo za politicky motivovaný.
Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
Podľa OSN dochádza na východe Ukrajiny k rozsiahlym únosom obyvateľstva a k ilegálnym zatknutiam zo strany tamojších neoficiálnych bezpečnostných zložiek. Tie údajne vo veľkom unášajú novinárov, aktivistov, politikov, ale aj predstaviteľov medzinárodných organizácií a členov ukrajinskej armády.
Správa je už druhým dokumentom monitorovacej skupiny OSN zaoberajúcim sa porušovaním práv Ukrajincov. Prvé zistenia zverejnili 15. apríla. OSN vtedy upozornila, že obvinenia o zastrašovaní proruských aktivistov na Ukrajine sa nezakladajú na pravde.

Škoda za milión eur: Desiatky hasičov bojovali s požiarom budovy
S požiarom polyfunkčnej budovy bojovalo celú noc 38 hasičov.

Tragédia na trati: Muž zomrel po zrážke s vlakom
V dôsledku nehody na trati bola železničná doprava prerušená.

Polícia začala trestné stíhanie pre zrážku vlaku a dvoch osôb
Totožnosť muža je stále neznáma.

Katolíci aj pravoslávni oslavujú tento rok Veľkú noc spoločne
Pravoslávni veriaci slávia Paschu - sviatok víťazstva života nad smrťou.

Dôchodca vyrobil dvojmetrovú kraslicu
Dvojmetrovú kraslicu vyzdobili motívmi zo starej americkej omaľovánky.