IBM presadzuje pri cloude otvorené štandardy
- 15:01 19.03.2013
- BRATISLAVA

Spoločnosť IBM oznámila, že svoj cloud a softvér bude ponúkať na otvorených štandardoch. Prvým krokom je implementácia technológií založených na OpenStack softvéri do produktov pre vytváranie privátneho cloudu. Ešte v tomto roku IBM rozšíri otvorené štandardy aj na technológie, na ktorých je prevádzkovaný verejný cloud IBM Smart Cloud Enterprise.
IBM sa podieľa aj na financovaní nadácie OpenStack Foundation, ktorá je platinovým členom a jedným z hlavných prispievateľov kódu, a podporuje súvisiace cloudové štandardy ako sú napríklad Open Service for Lifecycle Collaboration, Linked Data (W3C) a TOSCA (OASIS) slúžiace na posilnenie presnosti cloudových aplikácií. Spoločnosť IBM úzko spolupracuje aj s nadáciou OpenStack Foundation a jej 5 600 členmi z 87 krajín a 850 rôznych organizácií a vyčlenila viac ako 500 vývojárov na projekty otvoreného cloudu.
Spoločnosť IBM otvorený cloud obohacuje aj o technológie použité na tvorbu privátnych cloudových riešení, pričom patrí k ich najväčším poskytovateľom na svete. Celkovo mala IBM v minulom roku 5000 zákazníkov privátneho cloudu, čo znamená ich medziročný nárast o vyše 100 percent. Cloudové portfólio IBM – SmartCloud je založené na spoločnom interoperabilnom kóde, ktorý zákazníkom umožňuje prechod medzi privátnymi, hybridnými a verejnými cloudovými službami IBM.
Súčasťou privátneho cloudového portfólia IBM sú aj dva nové produkty založené na otvorených štandardoch – SmartCloud Orchestrator a Provisioning. Tieto nové produkty ponúkajú klientom stále webové a výpočtové prostredie, ktoré firmám dovoľuje lepšiu správu ich cloudu. IBM SmartCloud Orchestrator firmám umožňuje rýchle zavádzanie aplikácií do cloudovej infraštruktúry prepojením výpočtových, úložných a sieťových zdrojov. Štandardizované cloudové služby v modeloch IaaS a PaaS následne možno rýchlo implementovať a riadiť. Tieto technológie sú novou generáciou produktov IBM Service Delivery Manager.
IBM SmartCloud Provisioning ponúka platformu, ktorá urýchľuje implementáciu naprieč hybridným a verejným cloudom pomocou definície opakovateľných šablón záťaže. Vďaka tomu sa štandardizuje a automatizuje prevádzka aplikácie v heterogénnych prostrediach. Táto technológia umožňuje napríklad spustenie, prípadne presúvanie výkonu virtualizovaných serverov v rámci dátového centra tak, aby bola IT infraštruktúra využitá efektívne.
Infografika zobrazujúca rozmach Linuxu a štandardu OpenStack:
O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?
Členkové čižmy sú ideálnou obuvou do jarného počasia. Sú ideálne pre elegantný aj menej formálny štýl.

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb
Online nakupovanie je čoraz populárnejšie na celom svete a ani Slovensko nie je výnimkou.

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?
Hoci si mnohí myslia, že väčšinu prác týkajúcich sa renovácie bytu alebo domu zvládnu sami, čím si ušetria peniaze, nie je to tak.

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?
Každá spoločnosť, malá aj veľká, rieši rovnakú otázku - kto bude zodpovedný za vedenie účtovníctva a miezd? Mali by ste zamestnať vlastného účtovníka alebo sa spoľahnúť na externú spoločnosť?

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia
Chcete sa ponoriť do fascinujúceho sveta skutočných príbehov prenesených na televíznu obrazovku?