• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 3.2.2025Meniny má Blažej
-1°Bratislava

Katka Koščová nahrala nový album s názvom Oknom

  • 10:59 18.06.2014
  • BRATISLAVA
Katka Koščová nahrala nový album s názvom Oknom

Slovenská speváčka Katka Koščová pripravuje po piatich rokoch vydanie nového autorského albumu s názvom Oknom, ktorý by mal vyjsť v septembri. Novinka bude obsahovať trinásť skladieb, ktoré speváčka nahrala za päť dní v štúdiu Klakson v Košiciach.

"Po piatich rokoch ma prestalo baviť spievať stále tie isté pesničky, potrebovala som zmenu, aj keď to trochu trvalo. Som nadšená zo spolupráce so skvelými muzikantmi, ktorí z tých mojich nápadov dokázali vytvoriť piesne, ktoré ma tešia a ktoré ma nesmierne baví interpretovať," uviedla Koščová, ktorá je autorkou väčšiny textov na albume.

Dva texty napísal Michal Horáček a zvyšok Silvia Kaščáková. Hudbu k jedenástim skladbám zložili Koščová s klaviristom Danielom Špinerom, po jednej skladbe prispeli Martin Husovský z kapely Komajota a Ján Knapík. Na nahrávaní sa podieľali Daniel Šoltis (bicie), Rasťo Uhrík (kontrabas), spomínaný Daniel Špiner (klavír), Peter Tomko (gitara) a Michal Červienka (akordeón). Žánrovo pôjde prevažne o zmes šansónu, džezu a folku.

"Sú to v prvom rade pesničky, nechcem ich nijako škatuľkovať. Album sme nahrávali len pár dní, chceli sme docieliť živý, možno až koncertný zvuk, preto celá kapela nahrávala spolu naraz. Túžili sme zachovať takú tú lajfkovú špinu a život, preto je na albume minimum strihov a ladenia," dodala speváčka.

Video: Katka Koščová- Pri sebe


Tridsaťdvaročná Katka Koščová v roku 2005 zvíťazila v súťaži Slovensko hľadá SuperStar. Na konte má zatiaľ štyri sólové albumy: Ešte sa nepoznáme (2005), Naboso (2006), Nebotrasenie (2009) a Štedrý večer (2012). Tretí menovaný bol pre ňu prelomový - prvýkrát sa totiž prejavila nielen ako autorka hudby i textov, ale zároveň ako spoluproducentka. Spolupracovala tiež na nahrávke Uspávanky (2009).

Informácie pochádzajú od manažéra Katky Koščovej Michala Pivovara a z archívu agentúry SITA.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovensko prišlo o významného umelca, smúti aj kapela Desmod

Slovensko prišlo o významného umelca, smúti aj kapela Desmod

VČERA - 18:24Kultúra

Dojemný odkaz zanechala aj hudobná skupina Desmod.

Viac ako stovka zamestnancov SNG podáva výpovede

Viac ako stovka zamestnancov SNG podáva výpovede

18:15 27.01.2025Kultúra

Viac ako stovka zamestnancov Slovenskej národnej galérie podáva výpovede.

Zuzana Kronerová: Dnešným deťom nezávidím, treba sa o ne viac zaujímať

Zuzana Kronerová: Dnešným deťom nezávidím, treba sa o ne viac zaujímať

17:15 22.01.2025Kultúra

Po svetovej premiére v Annecy a premietaniach na medzinárodných filmových festivaloch mieri oceňovaný animovaný film "Keď život chutí" k divákom na Slovensku.

Jana Brejchová, jedna z najväčších osobností českého herectva má 85 rokov

Jana Brejchová, jedna z najväčších osobností českého herectva má 85 rokov

6:45 20.01.2025Kultúra

Jana Brejchová patrila medzi najobsadzovanejšie herečky svojej generácie a pre mnohých bola sexsymbolom šesťdesiatych rokov.

Stanislav Szomolányi, majster filmovej kamery, slávi 90. narodeniny

Stanislav Szomolányi, majster filmovej kamery, slávi 90. narodeniny

6:47 14.01.2025Kultúra

Majster kamery, ktorý prenikavo obohatil vizualitu slovenského filmu, má dnes 90 rokov.