• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 29.3.2025Meniny má Miroslav
10°Bratislava

Podľa francúzskeho premiéra vláda nerokuje o vstupe do PSA

  • 16:37 08.02.2013
  • PARÍŽ
Podľa francúzskeho premiéra vláda nerokuje o vstupe do PSA

Automobilka PSA Peugeot Citroën nepožiadala francúzsku vládu, aby v nej prevzala podiel, vyhlásil premiér krajiny Jean-Marc Ayrault.

Šéf kabinetu zároveň v piatok dodal, že vláda sa touto témou nezaoberá. Minister pre rozpočet Jerome Cahuzac však v ten istý deň konštatoval, že francúzska vláda uvažuje o možnosti prevzatia podielu v PSA.

Na otázku, či Francúzsko môže investovať do PSA a podporiť tak automobilku, Cahuzac povedal: "Je to možné...Táto spoločnosť nesmie a nemôže zmiznúť a my musíme urobiť všetko pre to, aby táto firma prežila."

Francúzsky denník Liberation s odvolaním sa na nemenované zdroje skoršie uviedol, že vláda by zasiahla v prípade, ak by skupina nemala iné východisko a nebola by schopná poradiť si so zväčšujúcimi sa stratami.

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën má na Slovensku závod v Trnave. Ten je technologicky najnovší v celej skupine. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do začatia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa začala výroba modelu Peugeot 207.

Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208. Momentálne zamestnáva približne 3000 ľudí.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Farmári v Bratislave protestovali proti utrateniu zvierat

Farmári v Bratislave protestovali proti utrateniu zvierat

VČERA - 19:21Ekonomické

Približne stovka farmárov, najmä z okresu Dunajská Streda, v piatok protestovala v Bratislave proti prísnym opatreniam v súvislosti s nákazou slintačky a krívačky.

Takáč informoval o aktuálnom vývoji slintačky a krívačky na Slovensku

Takáč informoval o aktuálnom vývoji slintačky a krívačky na Slovensku

VČERA - 17:04Ekonomické

Minister pôdohospodárstva reagoval aj na kritiku opozície, podľa ktorej vláda prijala opatrenia proti šíreniu nákazy neskoro.

Migaľ a Šalitroš sa zúčastnili zasadnutia Rady EÚ v Bruseli

Migaľ a Šalitroš sa zúčastnili zasadnutia Rady EÚ v Bruseli

VČERA - 17:02Ekonomické

Podľa ministra a štátneho tajomníka hlavnou témou rokovaní bolo prispôsobenie politiky súdržnosti EÚ.

Hnutie Slovensko predstavilo vlastné opatrenia, ako chrániť farmárov pri SLAK

Hnutie Slovensko predstavilo vlastné opatrenia, ako chrániť farmárov pri SLAK

VČERA - 15:21Ekonomické

Hnutie Slovensko kritizuje ústredný krízový štáb, že neprijal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia slintačky a krívačky.

KDH: Manažovanie slintačky nie je dobré, Takáč by mal odvolať šéfa ŠVPS

KDH: Manažovanie slintačky nie je dobré, Takáč by mal odvolať šéfa ŠVPS

VČERA - 14:18Ekonomické

Vláda manažovanie ochorenia slintačky a krívačky na Slovensku nezvláda. Uviedol to v piatok na brífingu poslanec Národnej rady SR za opozičné KDH Marián Čaučík.