• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.4.2025Meniny má Juraj
16°Bratislava

Riaditeľ festivalu Pohoda považuje prípravy za vzrušujúce

  • 14:19 26.06.2014
  • BRATISLAVA
Riaditeľ festivalu Pohoda považuje prípravy za vzrušujúce

Vo štvrtok 10. júla okolo popoludnia sa na trenčianskom letisku začne 18. ročník festivalu Pohoda. Ako na dnešnej tlačovej besede oznámili jeho organizátori, dnešným dňom sa začali prípravy areálu, kde sa bude multižánrové podujatie konať.

"Ráno sa začal vytyčovať areál. To je niečo vzrušujúce, našim tímom prebiehajú zimomriavky. Nevieme sa dočkať štvrtka, kedy to všetko vypukne," vyhlásil riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Počas festivalu vystúpi až 142 hudobných interpretov, okrem nich sa na podujatí predstaví aj niekoľko desiatok spisovateľov či divadelné súbory. Nebudú tiež chýbať diskusie, workshopy, filmové projekcie a množstvo sprievodných aktivít.

Video: Slobodná Európa - Bez práce nie sú koláče


Areál pokrytý signálom 4G

Na tlačovej besede organizátori taktiež oznámili, aké aktivity či novinky pre návštevníkov a návštevníčky pripravili partneri festivalu. Bude to napríklad kompletné pokrytie areálu signálom 4G, 50 bezkontaktných terminálov, pribudne aj ďalší bankomat, čím sa ich počet v areáli zvýši na tri.

Záujemcovia a záujemkyne si opäť budú môcť stiahnuť do svojho smartfónu mobilnú aplikáciu alebo sa prihlásiť na odber aktuálnych informácií prostredníctvom SMS. Novinkou bude takzvaný 4G reportér, ktorý navštívi každé miesto, ktoré mu prostredníctvom aplikácie na sociálnej sieti Facebook jeho používatelia zadajú.

Ďalšou z noviniek bude pšeničné pivo, ktoré rozšíri sortiment nápojov predávaných na festivale. Rovnako ako vlani budú k dispozícii dezinfekčné gély na ruky, opaľovacie krémy, bezplatné wi-fi, miesta na nabíjanie telefónov.

Video: Molotov Jukebox - Tick Tock


Festival dbá na životné prostredie

Pribudne aj 25 tabletov, festivalový vlak či dokonca rikše pre ľahšie premiestňovanie v areáli. Ku komfortu a spokojnosti návštevníkov prispejú aj styling vlasov, masáže, diagnostika pleti či vyšetrenie kožných znamienok.

Festival Pohoda bude aj tento rok dbať na životné prostredie. Po prvý raz sa na festivale budú používať vratné poháre na všetky čapované nápoje. Záloha za pohár bude dve eurá, ktoré však návštevníkom vrátia pri jeho vrátení. Aj tento rok areál osvetlí 20 ekologických solárnych lámp, interpretov po letisku budú zasa prepravovať dva elektromobily.

Už po deviaty raz sa bude na festivale separovať odpad, pričom návštevníci a návštevníčky budú môcť postaviť z prázdnych plechoviek od nápojov Trenčiansky hrad. Ekologickým riešením je aj vypravenie špeciálnej vlakovej a autobusovej dopravy, ktorá takisto prispieva k šetreniu životného prostredia, keďže sa tým zníži počet áut prichádzajúcich na festival.

Na tohtoročnej Pohode vystúpia: Kraftwerk, Travis, Suede, Tricky, Goldfrapp, Disclosure Live, Kelis, Tame Impala, Moderat, Mogwai, Modeselektor DJ set, Theo Parrish Live, Azealia Banks, Ukrajinská národná filharmónia, Mr. Scruff, Mount Kimbie, The Afghan Whigs, Band of Skulls, Sleigh Bells, John Parish, Seasick Steve, Gilles Peterson´s Sonzeira DJ Set, Fatoumata Diawara + Roberto Fonseca, The Selecter, Tune-yards, The Correspondents, Brandt Brauer Frick, Brandt Brauer Frick Ensemble, Shuya Okino & Eddy Ramich, Jambinai, A Tribe Called Red, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground, Juana Molina, Manu Delago Handmade, When Saints Go Machine, Jupiter & Okwess International, Tricot, Molotov Jukebox, Chinawoman, East India Youth, Sun Ra Centennial Dream Arkestra, Preservation Hall Jazz Band, Seward, Lucy Rose, Bemet, Deap Vally, Madame Pepper a Radimo, Sima Martausová, Putan Club, Pig Ignerents, Money For Rope, LolaMarsh, Repetitor, Broke, Zapaska, Helfer, A Moving Sound, Rebeka, Jimmy Barka Experience, Analogik, Oratnitza, WWW Neurobeat + Pavel Fajt, Never Sol, Ivan Mládek & Banjo Band, Agon Orchestra, Vložte kočku, Esazlesa, Bachtale Apsa, DJ Gadjo.cz feat Mário Bihári, DJky z Brna, Jana Kirschner, Marián Varga, Billy Barman, Para Kokavakere Lavatura, Vec + Valihora, Vidiek, Slobodná Európa, Korben Dallas, Walter Schnitzelsson, Modré hory, Fallgrapp, Toky, B-Complex, Saténové ruky, Jimmy Pé, Manon Meurt, Chick & Tin, FVLCRVM, Vrbovskí víťazi, Zlokot, Kosa z Nosa, Ink Midget X Pjoni, Vec + Zlokot, Ventil RG, Autumnist, Talkshow, Čad, Herzog Herzog, Bijouterrier, Katarzia, Moja Reč a Komplot, Kamoško & Kokosko Millhouse, The Global Optimistic, Bad Mojo & Michael Priest, Gonsofus, Tante Elze, Divé Maky, Binery, Sunrise Hangar, Fúzy Múzy, Škvíry & Spoje, ((Superar)), Gramophon Brothers, Kasioboy, Vili:am, DJ Caggy, DJ Škodis, Lolek, Plachta + Phonotik DJ Set alebo Ma, Vladimir 518, a tiež divadelné súbory Stoka, Gunagu, Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice či Divadlo Úsmev z Bratislavy.

Permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú po 89 eur. Táto cena bude platiť až do 10. júla. V prípade, že sa festival v predstihu nevypredá, budú vstupenky na mieste predávať za 99 eur. Okrem klasických permanentiek sú v predpredaji aj lístky na parkovanie, parkovanie karavanov i zľavnené vstupenky pre držiteľov preukazu ZŤP/ZŤP-S či dvojlístok pre držiteľa preukazu ZŤP-S a jeho sprievodcu. Každý z návštevníkov dostane pri vstupe na festival 3D okuliare určené pre vystúpenie skupiny Kraftwerk. Ďalšie okuliare budú k dispozícii v Pohoda shope. Kapacita festivalu je znova 30-tisíc ľudí.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta

16:05 18.04.2025Kultúra

Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru

7:33 17.04.2025Kultúra

Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien

2:02 17.04.2025Kultúra

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.

„Vzdávam sa“: Herečka Cate Blanchettová plánuje ukončiť hereckú kariéru

„Vzdávam sa“: Herečka Cate Blanchettová plánuje ukončiť hereckú kariéru

18:33 15.04.2025Kultúra

Oceňovaná austrálska herečka Cate Blanchettová oznámila, že sa „vzdáva“ herectva a plánuje ukončiť svoju hereckú kariéru, aby sa v živote mohla venovať iným veciam.

Novým generálnym riaditeľom SNG bude Juraj Králik

Novým generálnym riaditeľom SNG bude Juraj Králik

16:49 14.04.2025Kultúra

Novým generálnym riaditeľom Slovenskej národnej galérie bude od utorka (15. 4.) Juraj Králik.