• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 13.3.2025Meniny má Vlastimil
Bratislava

Železnice vypravia na Veľkú noc posilové vlaky

  • 6:30 22.03.2013
  • BRATISLAVA
Železnice vypravia na Veľkú noc posilové vlaky

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pridá počas veľkonočných sviatkov 13 osobných vlakov. Všetky posilnené vlaky sú zapracované v platnom cestovnom poriadku.

Posilnené budú aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, Zr, REX a Os. Spoje pridá od štvrtka 28. marca do utorka 2. apríla, agentúru SITA o tom informovala riaditeľka Odboru komunikácie ZSSK Slavomíra Šubrtová.

ZSSK pripomína, že cestovné lístky sa dajú kúpiť 60 dní pred nástupom cesty.

Cestovný lístok sa dá kúpiť s päťpercentnou zľavou cez internet, alebo cez mobilný telefón ponukou elektronický mobilný lístok - EMIL. Viac o tejto službe možno nájsť na: http://ikvc.slovakrail.sk/mobilIKVC/.

Vzhľadom na očakávaný nápor cestujúcich, ZSSK odporúča všetkým kúpiť si miestenky aj do vlakov, kde nie sú povinné. Aj takto totiž vie sledovať, či je vlak vypredaný a v prípade nutnosti zaradiť mimoriadny vlak. "Ak cestujúci nemá zakúpenú miestenku, môže použiť aj ďalšie nasledujúce vlaky. Toto sa netýka povinne miestenkových IC vlakov," dodáva sa v tlačovej správe.

Všetky podrobnosti získajú cestujúci na čísle kontaktného centra 18 188, pri volaniach zo zahraničia +421 2448 58 188, ktoré má nepretržitú prevádzku. Poradia im aj v zákazníckych centrách ZSSK, v osobných pokladniciach ZSSK a na e-mailovej adrese: [email protected] alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia pátra po nezvestnej Kamile a Danielovi

Polícia pátra po nezvestnej Kamile a Danielovi

DNES - 19:08Domáce

Tínedžeri utiekli z resocializačného zariadenia.

Od štátu môžete dostať 10.000 eur na obnovu domu. Takéto sú podmienky

Od štátu môžete dostať 10.000 eur na obnovu domu. Takéto sú podmienky

DNES - 18:56Domáce

Domácnosti sa môžu prihlásiť do výzvy Obnov dom mini 2.

Bojnická nemocnica vystúpila z ANS, kritizuje platby od poisťovní

Bojnická nemocnica vystúpila z ANS, kritizuje platby od poisťovní

DNES - 18:49Domáce

Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach vystúpila z Asociácie nemocníc Slovenska, členom nie je od stredy.

Kotlár prirovnal očkovaných ľudí ku kukurici. ŠÚKL sa k jeho analýze vakcín nevie vyjadriť

Kotlár prirovnal očkovaných ľudí ku kukurici. ŠÚKL sa k jeho analýze vakcín nevie vyjadriť

DNES - 18:46Domáce

Opozícia žiada Šaška i premiéra, aby zastavili Kotlára v šírení dezinformácií.

Daniela Kralevich dostala v prípade usmrtenia študentky Linh podmienečný trest

Daniela Kralevich dostala v prípade usmrtenia študentky Linh podmienečný trest

DNES - 18:39Domáce

Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor aj obhajca podali odvolanie.