Lajčák ocenil Zlatou plaketou dirigenta Viliama Karmažina
Dirigenta Viliama Karmažina ocenil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák Zlatou plaketou.
Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Viliam Karmažin figuruje v Guinessovej knihe rekordov ako človek, ktorý najdlhšie dirigoval umelecké teleso.
Popri dirigovaní speváckeho zboru Zvon zo Serede pôsobil ako pedagóg na viacerých školách. So zborom reprezentoval slovenské umenie v mnohých krajinách Európy, posledný koncert brilantnej 76-ročnej kariéry dirigoval deň pred svojimi 90. narodeninami 22. septembra 2012 na domácej pôde, v Seredi.
Skupina AC/DC sa v rámci Power Up Tour vráti v lete do Európy
Austrálska hardrocková skupina AC/DC oznámila nové európske turné na rok 2025. Formácia počas leta absolvuje 12 koncertov v desiatich rozličných krajinách starého svetadielu.
Slovensko prišlo o významného umelca, smúti aj kapela Desmod
Dojemný odkaz zanechala aj hudobná skupina Desmod.
Viac ako stovka zamestnancov SNG podáva výpovede
Viac ako stovka zamestnancov Slovenskej národnej galérie podáva výpovede.
Zuzana Kronerová: Dnešným deťom nezávidím, treba sa o ne viac zaujímať
Po svetovej premiére v Annecy a premietaniach na medzinárodných filmových festivaloch mieri oceňovaný animovaný film "Keď život chutí" k divákom na Slovensku.
Jana Brejchová, jedna z najväčších osobností českého herectva má 85 rokov
Jana Brejchová patrila medzi najobsadzovanejšie herečky svojej generácie a pre mnohých bola sexsymbolom šesťdesiatych rokov.