Vo veku 103 rokov zomrel najstarší džezový umelec
Vo veku 103 rokov zomrel v sobotu 19. júla trubkár Lionel Ferbos. Najstarší džezový umelec z New Orleans naposledy vydýchol vo svojom dome. Miestnu televíziu WWL o tom informovala jeho rodina.
Lionel Charles Ferbos sa narodil 17. júla 1911 v New Orleans. Od detstva trpel astmou, rodičia mu preto zakázali hrať na akýkoľvek dychový nástroj. Ako 15-ročný si však postavil hlavu a začal sa učiť hrať na trúbku. Na začiatku jeho kariéry hrával v džezových kapelách Starlight Serenaders či Moonlight Serenaders.
V rodnom meste pravidelne vystupoval v podniku Palm Court Jazz Cafe. Spolupracoval s viacerými džezovými interpretmi, okrem iných napríklad s Captain Johnom Handym či Mamie Smith. Zúčastňoval sa tiež na džezových festivaloch a so zoskupením New Orleans Ragtime Orchestra, ktorého bol spoluzakladateľom, niekoľkokrát precestoval Európu. Dlhé roky pracoval ako kovorobotník.
Video: Lionel Ferbos v Palm Court Jazz Cafe v New Orleans
Informácie pochádzajú z webstránok www.wwltv.com a www.reuters.com.
Ozzy a Black Sabbath odohrajú posledný koncert v rámci charitatívneho dňa
Anglický spevák Ozzy Osbourne sa opäť stretne so svojimi spoluhráčmi zo skupiny Black Sabbath na poslednom vystúpení.
Skupina AC/DC sa v rámci Power Up Tour vráti v lete do Európy
Austrálska hardrocková skupina AC/DC oznámila nové európske turné na rok 2025. Formácia počas leta absolvuje 12 koncertov v desiatich rozličných krajinách starého svetadielu.
Slovensko prišlo o významného umelca, smúti aj kapela Desmod
Dojemný odkaz zanechala aj hudobná skupina Desmod.
Viac ako stovka zamestnancov SNG podáva výpovede
Viac ako stovka zamestnancov Slovenskej národnej galérie podáva výpovede.
Zuzana Kronerová: Dnešným deťom nezávidím, treba sa o ne viac zaujímať
Po svetovej premiére v Annecy a premietaniach na medzinárodných filmových festivaloch mieri oceňovaný animovaný film "Keď život chutí" k divákom na Slovensku.