• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.2.2025Meniny má Perla
Bratislava

Zdeno Cíger zrejme zavesí korčule na klinec, nechce to siliť

  • 9:29 03.08.2014
  • BRATISLAVA
Zdeno Cíger zrejme zavesí korčule na klinec, nechce to siliť

V súčasnosti sa laureát Siene slávy slovenského hokeja venuje výchove mladých talentov zo sociálne slabších rodín.

Čerstvý laureát Siene slávy slovenského hokeja Zdeno Cíger v predošlých rokoch neustále opakoval, že korčule nezavesil definitívne na klinec.

Súvisiace:

Hokejistom roka sa premiérovo stal Marián Gáborík

V sobotu večer sa dostal medzi legendy slovenského hokeja a po slávnosti s veľkým sebazaprením potvrdil, že už sa asi neobjaví na ľade v súťažnom zápase. Vo veku 44 rokov by sa mu po dlhej prestávke, ktorú zapríčinili predovšetkým zdravotné problémy, len veľmi ťažko vracalo.

Chce sa venovať deťom vo svojom projekte

"Dlho som hovoril, že som ešte neukončil kariéru. Už to siliť nebudem, necítim sa na to. Motivácia ustupuje, venujem sa už deťom v mojom projekte. Asi už definitívne hovorím, že je koniec," priznal Zdeno Cíger.

Charizmatický hráč i tréner Zdeno Cíger musel predčasne odísť z vrcholového hokeja pre zdravotné problémy ako 37-ročný. Martinský odchovanec sa do svetového hokeja odrazil cez trenčiansku Duklu. Začiatkom 90. rokov odišiel do zámoria, kde sa etabloval v NHL ako tvorivý hráč.

Hral za New Jersey a Edmonton, počas neskoršieho obdobia aj za New York Rangers a Tampu Bay. V najlepších hokejových rokoch sa rozhodol pre návrat na Slovensko a v drese bratislavského Slovana získal ako hráč a neskôr aj ako tréner majstrovské tituly. Slovenskej hokejovej reprezentácii pomohol k etablovaniu sa medzi svetovú elitu. Získal bronz na MS 2003.

Slovan priviedol k dvom majstrovským titulom

Po skončení kariéry bol trénerom, Slovan priviedol k dvom majstrovským titulom. "Cítim sa ešte mlado, nečakal som v tomto veku toto ocenenie. Na Slovensku máme staršie hokejové osobnosti, preto ma uvedenie príjemne zaskočilo. Je to však veľmi príjemné a veľké ocenenie, z ktorého mám veľkú radosť," hovoril Zdeno Cíger.

Dlhoročná opora slovenskej reprezentácie si počas galavečera v Bratislave uvedomila aj celú cestu svojou kariérou. Vyzdvihovať špeciálne momenty z nej však nechcela. "Celá kariéra mala dlhý priebeh. Hokej som hral od malička, najskôr v žiakoch, potom v doraste, juniorke. Prišiel dospelý hokej, reprezentácia NHL, neskôr trénovanie a toto ocenenie. Mám za sebou dlhú a bohatú kariéru, ale teraz sa sústredím na túto cenu," tvrdil Zdeno Cíger.

V súčasnosti sa laureát Siene slávy slovenského hokeja venuje výchove mladých talentov zo sociálne slabších rodín. V jeho akadémii vyrastajú viacerí nádejní hokejisti. "Myslím si, že medzi nimi vyrastajú noví Zdenovia Cígerovia. Práca s deťmi ma baví a napĺňa. Venujem im svoj čas, oni mi dodávajú pozitívnu energiu a posúvajú ma ďalej. Teším sa z toho, keď poslúchajú a každým dňom sa zlepšujú," dodal v poradí 28. člen Siene slávy slovenského hokeja.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

20:39 30.08.2024Športové

Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.