• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 28.4.2025Meniny má Jarmila
22°Bratislava

Na druhom ročníku behu Od Tatier k Dunaju štartuje 157 tímov

  • 9:24 07.08.2014
  • BRATISLAVA
Na druhom ročníku behu Od Tatier k Dunaju štartuje 157 tímov

Po minuloročnom úspešnom prvom ročníku štafetového behu Od Tatier k Dunaju, kde bežalo 52 tímov sa ich počet tento rok viac ako strojnásobil! Aj to je dôkaz toho, že ide o jedinečné podujatie, ktoré si nachádza trvalé miesto medzi bežeckými podujatiami na Slovensku.

Druhý ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju sa uskutoční v dňoch 16-17.8.2014. Ide o jedinečný formát preteku, inšpirovaný podobnými pretekmi v USA, ktorý na Slovensku nemá konkurenciu. Štartovať sa bude v Jasnej v sobotu medzi 8:00 a 14:00 a pobeží sa dňom i nocou. Trať má 345km a pozostáva z 36 úsekov rôznej dĺžky a obtiažnosti a vedie prekrásnymi zákutiami Slovenska po cestách II. a III. triedy za bežnej premávky cez okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Levice, Zlaté Moravce, Vráble, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Galanta, Dunajská Streda, Senec, Bratislava II a Bratislava – Petržalka. Cieľ behu je v Bratislave na Tyršovom nábreží v nedeľu s predpokladaným dobehom bežcov medzi 12:40 a 20:00. Jednotlivé tímy majú 6 alebo 9-12 členov. Na trati sa teda tentokrát vystrieda cca 1900 bežcov. Vždy beží len jeden člen tímu a ostatní sa presúvajú autami na miesto ďalšej odovzdávky. Každý člen družstva beží najmenej 3 úseky. V prípade, že je v tíme menej členov ako 12, bežci absolvujú viac ako 3 úseky.

Celkovým víťazom preteku a zároveň víťazom kategórie ALL sa minulý rok stal tím Klub Pezinských alkoholikov s výborným časom 25hod 43min, medzi ženskými tímami bodoval tím Run for Fun s časom 30hod 42min, v celkovom poradí skončili na 40.mieste. Víťazom v kategórii muži sa stal tím VK Tatran s časom 26hod 02min, v celkovom poradí sa umiestnili na krásnom druhom mieste. V kategórii MIX, kde bol počet žien rovnaký alebo vyšší ako počet mužov zvíťazil tím Amway Slovensko Nutrilite 1 s časom 30hod 1min, v celkovom poradí skončili na 30.mieste. V kategórii ULTRA zvíťazil PMV TEAM s časom 29hod 2min, v celkovom poradí sa umiestnil na 19.mieste.

Zaujímavosťou posledného ročníka bol sólo bežec, ktorý bol rozhodnutý celú trať prebehnúť sám. Nakoniec sa mu do cieľa dobehnúť nepodarilo.

Tento rok je pripravených 5 kategórií: ALL, ŽENY, MIX, ELITE a ULTRA a na štart sa postaví 159 tímov z toho dvaja sólo bežci.

Všetkých priaznivcov behu pozývame prísť povzbudiť svojich priateľov a známych na štart, prípadne na trať za dodržania bezpečnostných pravidiel a do cieľa.

Generálnym partnerom behu je spoločnosť X-Net, hlavným partnerom je Slovenská sporiteľňa, motorové vozidlá pre organizačný tím zabezpečí spoločnosť FIAT a destinačným partnerom je Bratislava Region Tourism. Celé podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva vnútra SR.

Organizátorom behu je spoločnosť Top Koncept v spolupráci s agentúrou Quinta Essentia
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?

Aké dámske topánky budú v móde na jar 2025?

15:42 28.03.2025Tlačové správy

Členkové čižmy sú ideálnou obuvou do jarného počasia. Sú ideálne pre elegantný aj menej formálny štýl.

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb

Ako BLIK uľahčuje online nakupovanie na Slovensku? Rýchlosť a komfort online platieb

14:51 07.03.2025Tlačové správy

Online nakupovanie je čoraz populárnejšie na celom svete a ani Slovensko nie je výnimkou.

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?

Ktoré práce pri renovácii bytu alebo domu prenechať profesionálom?

12:00 07.03.2025Tlačové správy

Hoci si mnohí myslia, že väčšinu prác týkajúcich sa renovácie bytu alebo domu zvládnu sami, čím si ušetria peniaze, nie je to tak.

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?

Interní a externí účtovníci: Čo je pre vašu spoločnosť najlepšie?

8:18 07.03.2025Tlačové správy

Každá spoločnosť, malá aj veľká, rieši rovnakú otázku - kto bude zodpovedný za vedenie účtovníctva a miezd? Mali by ste zamestnať vlastného účtovníka alebo sa spoľahnúť na externú spoločnosť?

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia

4 seriály inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré vás chytia

19:37 16.12.2024Tlačové správy

Chcete sa ponoriť do fascinujúceho sveta skutočných príbehov prenesených na televíznu obrazovku?