Nezdolanému Márquezovi na VC Česka pristrihli krídla

Úradujúci majster sveta v triede MotoGP cestných motocyklov Marc Márquez tvrdí, že jeho prvý neúspech v tejto sezóne je pre neho úľavou.
Na VC Česka triumfoval Pedrosa, Márquez si drží náskok
Dvadsaťjedenročný španielsky jazdec tímu Repsol Honda vyhral prvých desať pretekov sezóny, no na nedeľňajšej Veľkej cene Českej republiky skončil až štvrtý. Z víťazstva sa tešil jeho krajan a tímový kolega Dani Pedrosa.
"Istým spôsobom spadlo z mojich pliec bremeno, ľudia už odo mňa nebudú očakávať víťazstvo v každých pretekoch. Bolo tiež dôležité sústrediť sa na udržanie štvrtého miesta, ťažké to aj vtedy, keď nebojujete o víťazstvo. Získali sme 13 bodov, ktoré potrebujem do poradia. Máme veľký náskok," cituje Márqueza server autosport.com.
Video: Najkrajšie momenty z VC Českej republiky
Víťaz 16 veľkých cien pri 29 štartoch v MotoGP má na prvom mieste hodnotenia 77-bodový náskok pred Pedrosom. V Brne vraj nemal žiadne problémy, pre ktoré by nemal dostatočnú rýchlosť. "Dnes to bola nedeľa, počas ktorej som sa ani necítil úplne v pohode a nemal som ani najlepšie nastavenie motorky. Nebolo to pre nejakú chybu z mojej strany alebo zo strany tímu. Jednoducho nám to nešlo tak ako v predchádzajúcich pretekoch," dodal Márquez.
Rodák z Cervery sa chce sústrediť na obhajobu titulu a nerieši, že po neúspechu v Brne už nezvíťazí na všetkých podujatiach v jednej sezóne. "Počíta sa kto bude majstrom, nie kto vyhrá najviac pretekov," zakončil trojnásobný svetový šampión vo všetkých kubatúrach.
Najbližšia VC je na programe 31. augusta v britskom Silverstone.

Tesla predala vo Francúzsku v 1. kvartáli najmenej áut za štyri roky
Predaj áut amerického výrobcu elektrických vozidiel Tesla pokračoval v marci v poklese, už tretí mesiac po sebe, pričom za celý kvartál zaznamenal najnižšiu úroveň za posledné štyri roky.

Ferrari reaguje na Trumpove clá, v USA zvýši ceny
Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari plánuje zvýšiť ceny niektorých svojich vozidiel v USA.

Nemeckých spotrebiteľov odrádzajú od kúpy elektromobilov vysoké ceny
Vysoké ceny sú hlavným dôvodom, prečo sa nemeckí spotrebitelia zdráhajú prejsť na elektrické vozidlá.

Ak Tesla postaví závod v Indii, bude to podľa Trumpa voči USA neférové
Ak spoločnosť Tesla postaví továreň v Indii, aby sa vyhla miestnym clám, bude to voči Spojeným štátom "neférové", vyhlásil americký prezident Donald Trump.

Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, firmy sa dohodli na inom modeli spolupráce
Japonské automobilky Nissan a Honda ukončili rokovania o fúzii, ktoré viedli od decembra minulého roka. Rozhodnutie potvrdili vo štvrtok obe zúčastnené strany.