• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 23.2.2025Meniny má Roman(a)
-2°Bratislava

Snímku Deti uvedú v kinách koncom septembra

  • 12:57 25.08.2014
  • BRATISLAVA
Snímku Deti uvedú v kinách koncom septembra

Očakávanú snímku slovenského režiséra Jaroslava Vojteka s názvom Deti uvedú v kinách 25. septembra. Prvý hraný film rodáka zo Žiliny bude mať svetovú premiéru 15. septembra na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik, ktorý sa bude konať od 10. do 15. septembra v Piešťanoch.

Video: Trailer k filmu Deti


Snímka ponúkne štyri poviedky - Syn, Maratón, Kanárik a Otec. "Chcel som hovoriť o rôznych podobách vzťahov, preto som zvolil štyri príbehy. Zamýšľam sa napríklad nad vzťahom chorého chlapca, uzavretého vo svojom svete a jeho otca, ktorý sa mu napriek snahe nedokáže priblížiť, alebo sa snažím zachytiť citlivý svet dieťaťa, ktorý je surovo narušený necitlivým výsmechom otčima," uviedol Vojtek, ktorý má na konte dokumenty ako Hranica (2009) či Cigáni idú do volieb (2012).

Na produkcii spolupracoval Mátyás Prikler, o scenár sa postaral Marek Leščák. "Našou ambíciou bolo prerozprávať príbehy s autentickou silou a emocionálnou naliehavosťou tak, aby spoločne vytvorili celok, ktorý prinúti diváka premýšľať o tom, ako by asi on reagoval v situáciách, ktoré sú pre hrdinov jednotlivých príbehov neriešiteľné," povedal Leščák.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka spoločnosti MPhilms Zuzana Kizáková.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zomrel významný slovenský hudobník, hral so Žbirkom aj v Moduse

Zomrel významný slovenský hudobník, hral so Žbirkom aj v Moduse

VČERA - 17:22Kultúra

Na hudobníka spomínajú mnohé známe osobnosti, s ktorými spolupracoval.

Ozzy a Black Sabbath odohrajú posledný koncert v rámci charitatívneho dňa

Ozzy a Black Sabbath odohrajú posledný koncert v rámci charitatívneho dňa

14:21 06.02.2025Kultúra

Anglický spevák Ozzy Osbourne sa opäť stretne so svojimi spoluhráčmi zo skupiny Black Sabbath na poslednom vystúpení.

Skupina AC/DC sa v rámci Power Up Tour vráti v lete do Európy

Skupina AC/DC sa v rámci Power Up Tour vráti v lete do Európy

18:58 03.02.2025Kultúra

Austrálska hardrocková skupina AC/DC oznámila nové európske turné na rok 2025. Formácia počas leta absolvuje 12 koncertov v desiatich rozličných krajinách starého svetadielu.

Slovensko prišlo o významného umelca, smúti aj kapela Desmod

Slovensko prišlo o významného umelca, smúti aj kapela Desmod

18:24 02.02.2025Kultúra

Dojemný odkaz zanechala aj hudobná skupina Desmod.

Viac ako stovka zamestnancov SNG podáva výpovede

Viac ako stovka zamestnancov SNG podáva výpovede

18:15 27.01.2025Kultúra

Viac ako stovka zamestnancov Slovenskej národnej galérie podáva výpovede.