Sankcie Západu porušujú zásady WTO, vyhlásil Putin
- 16:09 18.09.2014
- MOSKVA

Sankcie, ktoré na Rusko uvalil Západ, porušujú zásady Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Vyhlásil to vo štvrtok prezident Vladimir Putin. Zároveň uviedol, že Rusko nemá v úmysle potrestať Západ za tieto sankcie. Namiesto toho vyzval Rusko na posilnenie domácej ekonomiky a zvýšenie konkurencieschopnosti.
"Pri prijímaní odvetných opatrení musíme v prvom rade myslieť na naše vlastné záujmy s ohľadom na rozvoj a ochranu našich výrobcov a trhov pred neférovou konkurenciou," povedal Putin. "Naším hlavným cieľom je využiť jednu z hlavných konkurenčných výhod Ruska - veľký domáci trh a zaplniť ho vysokokvalitným tovarom vyrobeným našimi národnými firmami."
Súvisiace:
Ruská ekonomika môže vzrásť, v budúcnosti však hrozí recesia
Rusi sa zaprisahali, že cez zimu neobmedzia plyn pre Európu
Rusko vstúpilo do WTO v roku 2012 po osemnástich rokoch rokovaní o podmienkach vstupu. Štáty, ktoré presadzujú obchodné sankcie, ich nemusia v rámci WTO odôvodniť, pokiaľ nie sú napadnuté v obchodnom spore.

V Jaslovských Bohuniciach bude v stredu havarijné cvičenie
V areáli spoločnosti JAVYS v Jaslovských Bohuniciach sa v stredu 30. apríla uskutoční celoareálové havarijné cvičenie SMREK 2025.

Veterinári uvoľnili niektoré opatrenia proti šíreniu slintačky
Štátna veterinárna a potravinová správa od pondelka uvoľnila niektoré opatrenia v súvislosti so šírením slintačky a krívačky.

Na svetovej výstave Expo 2025 sa odprezentovali aj slovenskí vinári
Na svetovej výstave Expo 2025 v japonskej Osake sa v uplynulých dňoch prezentovali slovenskí vinári.

Danko: Z témy transakčnej dane SNS neustúpi, s opozíciou sa nekoordinuje
Konečným cieľom je jej úplné zrušenie, aktuálne však chce presadiť aspoň jej zrušenie pre živnostníkov a podnikateľov s obratom do 100.000 eur.

Čína musí „prekonať“ problémy s čipmi AI, vyhlásil prezident Si Ťin-pching
Čína musí „prekonať“ ťažkosti spojené s vývojom základných technológií umelej inteligencie vrátane špičkových čipov.