Čepelovú chyby nezastavili, v osemfinále sa črtajú derby

Slovenská tenistka Jana Čepelová zvíťazila v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Generali Ladies v rakúskom Linzi (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf v hale) nad favorizovanou tiež nenasadenou 25-ročnou Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou, 48. v renkingu, v ich premiérovom vzájomnom súboji za 139 minút 7:6 (3), 1:6, 6:4.
V úplnom závere sa jej nevypomstilo, že na returne v ôsmej hre nepremenila dva mečbaly v rade a potom ani tretí už pri vlastnom servise (priebežne predviedla obrat z 0:30 na 40:30). Následne Bacsinszká dala štvrtý brejkbal a mala manko už iba 4:5, vôbec však nezvládla svoj servis - nezískala pri ňom ani fiftín.
Súvisiace:
Kližana nestoplo v Šanghaji ani 12 es, vyzve svetovú päťku
Video: Federer nezvládol trik Ukrajinky, vyznel nemotorne
Djokovič vyhral turnaj v Pekingu, Berdychovi uštedril kanára
Šarapovová získala svoj 33. titul a bude druhá v rebríčku
Dvadsaťjedenročná Košičanka Čepelová (51.) sa v osemfinálovom 2. kole vo štvrtok stretne s úspešnou zo stredajšieho zápasu Anna-Lena Friedsamová (Nem.) - Dominika Cibulková (SR-3), takže do úvahy prichádza derby a v predstihu istota slovenského zastúpenia vo štvrťfinále singla. Navyše, v tejto sekcii "pavúka" už je v osemfinále Karolína Schmiedlová (medzi najlepšími šestnástimi bude hrať so Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou).
Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová už má istotu 30 bodov do hodnotenia a prémie 2669 eur brutto. V utorok súťažne hrala prvý raz od 16. septembra, keď v 1. kole v čínskom Wu-chane podľahla domácej kvalifikantke Čang Kchaj-lin. Následne sa odhlásila z Wu-chanu a liečila si rameno.
Dvojhra - 1. kolo:
Jana Čepelová (SR) - Timea Bacsinszká (Švaj.) 7:6 (3), 1:6, 6:4 za 139 minút

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.