Nepokoje vo Fergusone po zastrelení tínedžera neutíchajú
- 14:09 10.10.2014

V americkom meste St. Louis pokračovali už druhú noc protesty po zastrelení ďalšieho mladého černocha bielym policajtom. Černošské obyvateľstvo aj viacerí miestni predstavitelia obviňujú políciu z rasistického prístupu a žiadajú federálne vyšetrovanie incidentu.
Ferguson sa opäť búri, policajt zastrelil ďalšieho černocha
Polícia tvrdí, že ich príslušník zastrelil 18-ročného Vonderrita D. Myersa, pretože naňho vytiahol zbraň, rodina zabitého mladíka však trvá na tom, že bol neozbrojený. "Išlo o rasistické profilovanie," myslí si senátor Jamilah Nasheed, ktorý už požiadal federálne ministerstvo spravodlivosti, aby prípad vyšetrilo.
Policajný šéf Sam Dotson informoval, že 32-ročný policajt, ktorý pracoval aj pre súkromnú bezpečnostnú agentúru, prenasledoval v stredu večer skupinu troch osôb, ktorá pred ním utekala. Jeden z tínedžerov na neho vytiahol zbraň a policajt ho zastrelil.
Incident sa stal len niekoľko kilometrov od predmestia Ferguson, kde v auguste zabil biely policajt neozbrojeného černošského chlapca Michaela Browna, čo viedlo k násilným nepokojom. Veľká porota už rozhoduje, či policajta Darrena Wilsona v tomto prípade obviní zo smrti tínedžera.

Na mimoriadnom summite EÚ sa zúčastní aj Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo štvrtok zúčastní na mimoriadnom summite Európskej únie v Bruseli. V stredu to oznámil predstaviteľ EÚ.

Ukrajina a USA sa chcú opäť stretnúť
Zástupcovia Ukrajiny a Spojených štátov sa dohodli, že v blízkej budúcnosti zorganizujú stretnutie, oznámil v stredu vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

Najvyšší súd zamietol snahu Trumpa zmraziť pomoc pre projekty USAID
Najvyšší súd rozhodnutím v pomere hlasov 5:4 potvrdil verdikt federálneho sudcu z minulého týždňa.

Šutaj Eštok: Slovensko si záväzky schengenu riadne plní, kde-tu patrí medzi najlepších
Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok sa v stredu zúčastnil na prvom zasadnutí Rady EÚ pre vnútorné veci v tomto roku.

Orbán sa chce v Paríži dozvedieť, prečo Francúzsko trvá na vojne na Ukrajine
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v stredu v Paríži chce dozvedieť, prečo by mali byť postoje Francúzska a ďalších krajín, ktoré podľa neho podporujú pokračovanie vojny na Ukrajine, rozumné.