• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 26.4.2025Meniny má Jaroslava
16°Bratislava

V potopenom kórejskom trajekte našli po pol roku telo ženy

  • 19:07 28.10.2014
  • SOUL
V potopenom kórejskom trajekte našli po pol roku telo ženy

Juhokórejskí potápači v utorok potvrdili nájdenie tela ženy, ktorá prišla o život pri aprílovom potopení trajektu Sewol. Naposledy sa potápačom podarilo telo niektorej z obetí tragédie nájsť ešte v júli. V prácach však pokračujú, keďže pozostalí odmietajú dať súhlas na vyzdvihnutie plavidla na hladinu, kým sa nenájdu všetky telá. Momentálne ich chýba ešte deväť. Potápači upozorňujú, že prichádzajúca zima môže výrazne skomplikovať vyzdvihnutie vraku.

Trajekt Sewol sa počas plavby z mesta Inčchon na ostrov Čedžu prevrátil približne 20 kilometrov od južného pobrežia krajiny a následne sa potopil. Medzi 300 obeťami sú najmä študenti, ktorí tvorili prevažnú časť osôb na palube a cestovali trajektom na výlet. Vyšetrovatelia tvrdia, že príčinou nešťastia bola kombinácia preťaženia, ilegálnej prestavby plavidla a neskúseného vedenia lode. K nešťastiu prispeli aj silné morské prúdy a v snahe vyhnúť sa im posádka uskutočnila príliš prudký manéver.

Súvisiace:

Šofér majiteľa potopeného trajektu sa prihlásil na polícii

Potopený kórejský trajekt bol ilegálne upravený
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ukrajina: Zelenskyj a Trump plánujú v sobotu pokračovať v rokovaniach

Ukrajina: Zelenskyj a Trump plánujú v sobotu pokračovať v rokovaniach

DNES - 13:24Zahraničné

Zelenskyj a Trump absolvujú v sobotu aj druhú schôdzku po tom, čo sa nakrátko stretli pred pohrebom pápeža Františka, ktorý sa konal na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.

Rakvu s pápežom Františkom uložili do hrobky v Bazilike Panny Márie Väčšej

Rakvu s pápežom Františkom uložili do hrobky v Bazilike Panny Márie Väčšej

DNES - 13:18Zahraničné

Rakvu s telom zosnulého pápeža Františka v neverejnom obrade uložili v jeho obľúbenej Bazilike Panny Márie Väčšej.

Skončila sa pohrebná omša za pápeža Františka, rakvu vezú do mariánskej baziliky

Skončila sa pohrebná omša za pápeža Františka, rakvu vezú do mariánskej baziliky

DNES - 13:01Zahraničné

Po skončení pohrebnej omše v sobotu napoludnie na Námestí svätého Petra preniesli rakvu s pápežom Františkom naspäť do rovnomennej baziliky.

Biely dom: Trump a Zelenskyj mali „veľmi produktívnu“ diskusiu

Biely dom: Trump a Zelenskyj mali „veľmi produktívnu“ diskusiu

DNES - 11:22Zahraničné

Americký prezident a ukrajinská hlava štátu mali spolu „veľmi produktívnu diskusiu“ počas schôdzky, ku ktorej došlo krátko pred pohrebom pápeža Františka vo Vatikáne.

Kardinál Re na pohrebe: František bol pápežom ľudu s otvoreným srdcom ku všetkým

Kardinál Re na pohrebe: František bol pápežom ľudu s otvoreným srdcom ku všetkým

DNES - 11:15Zahraničné

Dekan kolégia kardinálov Giovanni Battista Re, ktorý vedie sobotňajší pohreb pápeža Františka, v homílii vyzdvihol zosnulého pontifika ako pápeža ľudu.