• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.3.2025Meniny má Lubica
Bratislava

Putin je najmocnejší človek na svete, Obama je opäť druhý

  • 12:09 06.11.2014
  • NEW YORK
Putin je najmocnejší človek na svete, Obama je opäť druhý

Americký časopis Forbes zverejnil 72-miestny rebríček najmocnejších ľudí sveta. Ruský prezident je najmocnejší druhý rok po sebe. Do rebríčka sa dostal aj šéf Islamského štátu.

Najmocnejším človekom na svete je druhý rok za sebou ruský prezident Vladimir Putin. Vyplýva to z 72-miestneho rebríčka amerického časopisu Forbes, ktorý jeho podobu zverejnil v stredu.

Súvisiace:

TOP 10 najbohatších Slovákov podľa Forbesu, Haščák je tretí

Beyoncé zarobila desiatky miliónov, ovládla rebríček Forbes

Za Putinom sa ocitol americký prezident Barack Obama, pričom prvých päť pozícií je v porovnaní s minulým rokom v nezmenenom zložení. Do prestížneho zoznamu za rok 2014 sa dostal aj samozvaný šéf organizácie Islamský štát Abú Bakr al-Bagdádí, ktorého Forbes umiestnil na 54. pozíciu.

Forbes podotýka, že aj svoju šiestu verziu rebríčka najvplyvnejších ľudí sveta zostavili hlasovaním jeho redaktori na základe prístupu k finančným zdrojom, spôsobu používania moci či reálneho vplyvu na počet ľudí.

Súvisiace:

Putinovho kritika našli v kaluži krvi, zrejme ho zabili

V prípade Putina poukazuje na pričlenenie polostrova Krym k Rusku, vplyv na kritickú situáciu na východe Ukrajiny či júlové zostrelenie malajzijského lietadla. Ako píše periodikum, "nikto by ho neoznačil za dobrého človeka, no ako nespornú, nepredvídateľnú a nezodpovednú hlavu na nerastné suroviny bohatého štátu s jadrovým arzenálom by ho nikto nikdy nenazval slabým".

Vybrané miesta rebríčka Forbes za rok 2014

1. Vladimir Putin, ruský prezident
2. Barack Obama, americký prezident
3. Si Ťin-pching, čínsky prezident
4. pápež František
5. Angela Merkelová, nemecká kancelárka
6. Janet Yellenová, šéfa americkej centrálnej banky
7. Bill Gates, bývalý šéf spoločnosti Microsoft
8. Mario Draghi, šéf Európskej centrálnej banky
10. David Cameron, britský premiér
...
17. Francoise Hollande, francúzsky prezident
19. Alí Chameneí, najvyšší iránsky vodca
47. Alexej Miller, šéf ruského energetického gingantu Gazprom
49. Kim Čong-un, severokórejský vodca
54. Abú Bakr al-Bagdádí, šéf organizácie Islamský štát

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Gruško: Rusko chce záruky: neutralitu Ukrajiny a odmietnutie jej členstva v NATO

Gruško: Rusko chce záruky: neutralitu Ukrajiny a odmietnutie jej členstva v NATO

DNES - 7:13Zahraničné

Rusko bude v rámci mierového riešenia konfliktu na Ukrajine požadovať, aby akákoľvek dohoda obsahovala "železobetónové" bezpečnostné záruky vrátane neutrálneho štatútu Ukrajiny, vyhlásil Alexandr Gruško.

Medvedev varuje pred vojnou, ak budú na Ukrajinu vyslané mierové jednotky NATO

Medvedev varuje pred vojnou, ak budú na Ukrajinu vyslané mierové jednotky NATO

DNES - 6:26Zahraničné

Bývalý ruský prezident a podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev varoval, že vyslanie mierových síl NATO na Ukrajinu by mohlo viesť k vojne s Ruskom.

Výčiny počasia a lesné požiare si v USA vyžiadali najmenej 37 obetí

Výčiny počasia a lesné požiare si v USA vyžiadali najmenej 37 obetí

DNES - 6:10Zahraničné

Tornáda, lesné požiare a prachové búrky, ktorý v uplynulých dňoch zasiahli viaceré štáty USA, si vyžiadali najmenej 37 obetí na životoch a desiatky zranených.

Vatikán zverejnil prvú fotografiu pápeža od hospitalizácie

Vatikán zverejnil prvú fotografiu pápeža od hospitalizácie

DNES - 6:06Zahraničné

Vatikán v nedeľu zverejnil prvú fotografiu 88-ročného pápeža Františka od okamihu, keď ho 14. februára hospitalizovali v Gemelliho klinike v Ríme s bronchitídou, ktorá neskôr prerástla do obojstranného zápalu pľúc.

Zelenskyj vymenoval nového náčelníka generálneho štábu armády

Zelenskyj vymenoval nového náčelníka generálneho štábu armády

VČERA - 20:29Zahraničné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uskutočnil v nedeľu personálnu zmenu vo vedení ozbrojených síl.