• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 18.3.2025Meniny má Eduard
Bratislava

Policajti dostali podnet na kupovanie hlasov, preverujú ho

  • 11:36 15.11.2014
  • BRATISLAVA
Policajti dostali podnet na kupovanie hlasov, preverujú ho

Podľa viceprezidenta policajného zboru posilnili výkon služby počas volieb o päťtisíc policajtov.

Krátko po začiatku sobotňajšieho hlasovania v obecných voľbách preveruje polícia jeden prípad možného kupovania hlasov, povedal pre médiá počas sobotňajšieho ranného rokovania Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) viceprezident Policajného zboru SR Ľubomír Ábel. 

Polícia dostala podnet aj v sobotu

"V niektorých regiónoch sa to stáva opakovaným javom. Samozrejme, polícia je pripravená aj na tento variant. Dokonca sme tieto trestné činy riešili už pred voľbami, pred oficiálnou kampaňou," upozornil policajný viceprezident. Doplnil, že v jednom prípade už rozhodol súd. "Viaceré trestné konania prebiehajú, dokonca aj dnes (v sobotu, pozn. red.) sme dostali také podanie, to znamená, že protikorupčná jednotka v danom regióne je vonku a dokumentuje takýto prípad," zdôraznil Ábel s tým, že ďalšie podrobnosti nemôže zatiaľ zverejniť.

Na poriadok, nerušené hlasovanie a následné sčítanie hlasov bude počas celého dňa dohliadať niekoľko tisíc policajtov. Podľa vyjadrenia Ľubomíra Ábel sú zatiaľ voľby pokojné. Polícia k sobotňajším voľbám dostala vyše 200 rôznych podnetov, nie všetky však súviseli s trestnými činmi a priestupkami a polícia ich preto postúpila iným orgánom, napríklad ÚVK. 

V strehu sú tisícky policajtov

Ábel pripomenul, že hlavnou úlohou polície počas volieb je ochrana objektov, kde sídlia okrskové, miestne, mestské, obvodné volebné komisie a tiež Ústredná volebná komisia a ďalšie inštitúcie. V teréne sú policajné hliadky, slúžia aj príslušníci kriminálnej polície a v prípade potreby sú pripravené i špeciálne policajné útvary a pyrotechnici. 

"Dnes je posilnený výkon služby o 5000 policajtov, čiže spolu máme na Slovensku s bežným výkonom služby vyše 7200 policajtov," informoval viceprezident Policajného zboru SR. Polícia ešte pred voľbami vyzvala ľudí, aby informácie o možnom narušení volieb okamžite ohlásili na najbližšej policajnej stanici alebo na čísle 158.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prezident: Okrem EÚ a NATO potrebuje SR rozvíjať aj vzťahy s inými partnermi

Prezident: Okrem EÚ a NATO potrebuje SR rozvíjať aj vzťahy s inými partnermi

DNES - 14:30Domáce

V nestálom a málo predvídateľnom svete s meniacou sa geopolitickou realitou stojí Slovensko i jeho veľvyslanci pred výzvou prispieť k stabilite medzinárodného prostredia.

Fico podpísal dohodu s Migaľom a Šalitrošom

Fico podpísal dohodu s Migaľom a Šalitrošom

DNES - 13:45Domáce

Premiér podpísal dohodu s nezaradenými poslancami.

Odvolávanie Kaliňáka: Hnutie Slovensko má vraj 30 podpisov

Odvolávanie Kaliňáka: Hnutie Slovensko má vraj 30 podpisov

DNES - 13:42Domáce

Opozičné hnutie Slovensko má mať prisľúbených viac ako 30 podpisov na odvolávanie ministra obrany Roberta Kaliňáka v parlamente pre jeho vilu v Chorvátsku.

Slovensko má novú jaskyňu, k jej vzniku napomohlo sucho

Slovensko má novú jaskyňu, k jej vzniku napomohlo sucho

DNES - 13:29Domáce

Jaskyňa má dĺžku sedem metrov, podľa jaskyniarov je zatiaľ bezpečná.

V jednej z firiem našli sršňa ázijského, na mieste zasahovala ŠOP

V jednej z firiem našli sršňa ázijského, na mieste zasahovala ŠOP

DNES - 13:24Domáce

Ide o druhý nález tohto typu na Slovensku.