Putinovo konanie je hrozbou pre svetový mier, tvrdí Jaceňuk
- 21:43 20.11.2014
- KYJEV

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk vo štvrtok povedal, že Európa a Spojené štáty by sa mali pridať k Ukrajine a prinútiť spolu Rusko, aby sa držalo mierovej dohody na ukončenie separatistického konfliktu.
Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
Jaceňuk v stredu vylúčil priame rokovania medzi vládou v Kyjeve a proruskými separatistami na ukončenie šiestich mesiacov konfliktu na východe krajiny. "Nebudeme viesť priame rokovania s ruskými teroristami," povedal Jaceňuk na vládnom zasadnutí.
Vyzval opakovane Rusko, aby sa riadilo zmluvou o prímerí podpísanou v septembri v bieloruskej metropole Minsk a prestalo "hrať hry" zamerané na udelenie právneho štatútu separatistom. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov predtým vyzval ukrajinských lídrov na priame rokovania so separatistami. Rusko podporuje separatistov na východe Ukrajiny, tvrdí však, že nie je priamo zapojené do konfliktu v Donbase.

Požiar v nočnom klube má už 62 obetí, vyšetrovanie pokračuje
Počet obetí požiaru, ku ktorému došlo v polovici marca v nočnom klube v meste Kočani v Severnom Macedónsku, stúpol na 62 mŕtvych.

Strelec pri útoku v areáli univerzity použil matkinu zbraň, zabil dve osoby
Páchateľom štvrtkovej streľby v areáli kampusu Floridskej štátnej univerzity v americkom meste Tallahassee bol 20-ročný syn zástupkyne šerifa.

Rubio: USA sú pripravené ukončiť úsilie o dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou
Spojené štáty sa prestanú snažiť sprostredkovať mierovú dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou, ak sa neobjavia jasné známky toho, že ju možno dosiahnuť.

Netanjahu trvá na tom, že Izrael nedovolí Iránu získať jadrové zbrane
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu trvá na tom, že Izrael nedovolí, aby Irán získal jadrové zbrane.

Zelenskyj: Máme informácie, že Čína dodáva zbrane Rusku
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vyhlásil, že Kyjev má informácie o tom, že Čína dodáva zbrane Rusku, ktoré už viac ako tri roky vedie vojnu proti Ukrajine.