Zemanove výroky doma i v zahraničí vadia väčšine Čechov
- 10:38 23.11.2014
- PRAHA

Chovanie prezidenta Miloša Zemana vadí väčšine ľudí v Českej republike. Ukázal to prieskum, ktorý pre Český rozhlas spracovala spoločnosť Median. Viac než dve tretiny obyvateľov si myslia, že prezident rozdeľuje verejnosť.
Chovanie prezidenta vadí najviac skupinám kritickým k súčasnej hlave štátu. Teda ľuďom s vyšším vzdelaním a bohatšej časti spoločnosti. O tom, že prezidentovo vystupovanie poškodzuje obraz Česka vo svete, sú presvedčení hlavne mladí ľudia a obyvatelia z väčších miest. Stále viac si to ale myslia i tí, ktorí Zemana v januári 2013 sami volili.
Prieskum odhalil, že najcitlivejšie ľudia vnímajú sporné výroky týkajúce sa situácie na Ukrajine. Takmer 70 percent ich nesúhlasí konkrétne s výrokom, že na území tamojšieho štátu v súčasnosti nie je ruská invazijná armáda. K lepšiemu renomé nepomohli prezidentovi ani vulgárne výrazy v relácie Hovory z Lán, výroky počas návštevy Číny či názor, že zásah na Národní třídě zo 17. novembra 1989 nebol masakrou.
Súvisiace:
Zemanova popularita rekordne klesá, veria mu najmä seniori
Video: Tisíce Čechov protestovali, do Zemana hádzali vajcia
Senátor McCain pri odhalení busty Havlovi kritizoval Zemana
Miloš Zeman pozval do Česka ruského prezidenta Putina
Pussy Riot odkázali Milošovi Zemanovi, že je typický hlupák

Európa sa obáva, že Trump sa chystá vycúvať z rokovaní o Ukrajine
Európski a ukrajinskí predstavitelia sa obávajú, že americký prezident Donald Trump by mohol využiť malý pokrok v rokovaniach medzi Kyjevom a Moskvou na to, aby z nich vycúval.

Auto narazilo do budovy školskej družiny, hlásia viacerých mŕtvych a zranených
Pri náraze auta do budovy školskej družiny zomreli štyria ľudia.

Voľby v Kanade podľa prognóz opäť vyhrali liberáli
Liberálna strana (LPC) premiéra Marka Carneyho sa stala víťazom pondelňajších predčasných parlamentných volieb v Kanade, čím si zabezpečila ďalšie funkčné obdobie.

Zelenskyj označil Putinovo prímerie za ďalší pokus o manipuláciu
Putinov návrh z pondelka Zelenskyj označil za ďalší pokus o manipuláciu.

Západní spojenci sa podľa Macrona chystajú zvýšiť tlak na Rusko
Západní spojenci sa chystajú do desiatich dní zvýšiť tlak na Rusko, povedal francúzsky prezident Emmanuel Macron v rozhovore pre týždenník Paris Match.