Sobota, 5.10.2024Meniny má Viera
13°Bratislava

• 21:16 03.12.2014
  • SOČI

Hráči Slovana Bratislava v stredu prehrali v premiérovom vzájomnom zápase s HK Soči v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na jeho ľade 1:4.

Ostatné výsledky stredajších zápasov KHL nájdete ----> V TOMTO ČLÁNKU

V olympijskom meste v Ľadovom paláci Boľšoj nastúpil Slovan v rovnakej zostave ako v pondelok proti Novokuznecku (5:0).

Bratislavčania začali dobre, v prvej tretine boli strelecky aktívnejší, ale nevyužili tri presilové hry a nedokázali nájsť recept na pozorného Tomáša Pöpperleho.

Slovan nezvládol druhú tretinu, ktorá bola asi najslabšia v ich podaní v tomto ročníku. Už v 34. sekunde trafil presne spomedzi kruhov Andrej Kosticyn. "Belasí" robili chyby v defenzíve, prestali hrať aktívne a domáci tvrdo trestali zlý prístup súpera. V 25. minúte usmernil puk za Jaroslava Janusa zblízka Timofej Šiškanov, potom sa presadil dvakrát Roman Ľudučin.

Domáci mali hru vo svojich rukách a hostia sa veľmi trápili. Od vyššieho počtu inkasovaných gólov ich zachránil iba Janus. V 51. minúte znížil strelou švihom z ľavého kruhu Štefan Ružička. Na ľade pribudla nervozita, Ján Brejčák si to rozdal pästne s Andrejom Kosticynom. Následne mal tutovku Rok Tičar, ale v nájazde na Pöpperleho sa nepresadil. V 55. minúte sa po faule na Patrika Lužu strhla na ľade hromadná bitka a rozhodcovia mali plné ruky práce s určovaním trestov.

Slovanisti v Soči nenadviazal na dve domáce víťazstvá nad Mytišči a Novokuzneckom. "Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, utvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich sme takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. V tretej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu a boli sme aktívni, no za takého stavu sa už hrá ťažko. Myslím si, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body," zhodnotil zápas pre oficiálnu stránku "belasých" tréner Petri Matikainen

Soči sa po zbabranom úvode tlačí do play-off, vyhralo siedmy duel v rade a so 48 bodmi mu patrí 9. priečka v Západnej konferencii. Slovan má o päť bodov menej a o dva odohrané zápasy viac.

Odporúčame aj:

Slovan nevie hokejistom garantovať pravidelné výplaty

Obranca Kurtis Foster v Slovane definitívne skončil

Ďalší zápas odohrajú "belasí" v piatok v Moskve proti Dinamu. Po dueloch "vonku" začnú v pondelok 8. decembra sedemzápasovú sériu v Slovnaft aréne. Postupne hostia Omsk, Astanu, Ufu, Jokerit, Ladu, Nižnekamsk a Petrohrad.

VÝSLEDOK:

HK Soči - HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Góly:

20:34 - 1:0 A. Kosticyn (P. Koledov, I. Krikunov)

24:45 - 2:0 T. Šiškanov (A. Ščerbina)

28:18 - 3:0 R. Ľudučin (A. Petersson, J. Lapenkov)

32:26 - 4:0 R. Ľudučin (N. Ščitov)

50:33 4:1 Š. Ružička

Vylúčenia:

00:59 Tomáš Starosta (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
03:59 Clay Willson (Soči) - 2 min. (podrazenie)
07:45 Jonathan Sigalet (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
12:25 Andrej Kosticyn (Soči) - 2 min. (hákovanie)
15:28 Alexej Petrov (Soči) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
22:29 Rok Tičar (Slovan) - 2 min. (seknutie)
47:06 Max Wärn (Soči) - 10 min. (osobný trest za nešportové správanie)
51:57 Štefan Ružička (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
52:05 Igor Ignatuškin (Soči) - 2 min. (nedovolené bránenie)
53:45 Andrej Kosticyn (Soči) - 2 min. (hrubosť)
53:45 Ján Brejčák (Soči) - 2 min. (hrubosť)
54:35 Pavel Koledov (Soči) - 2 + 10 min. (úder do hlavy a krku)
54:35 Alexander Ščerbina (Soči) - 5 min. (bitka)
54:35 Jonathan Sigalet (Slovan) - 2 min. (hrubosť) + 5 min. (bitka)
54:35 Andrej Šťastný (Slovan) - 5 min. (bitka)
54:35 Nikita Ščitov (Soči) - 5 min. (bitka)

strely na bránu: 20:36, vylúčenia: 6:6 na 2 min., navyše: 48. Wärn (Soči) - 10 min. osobný trest za nešportové správanie, 55. Koledov (Soči) - 10 min. trest za úder do hlavy a krku, 55. Ščerbina a Ščitov (obaja Soči) - 5 min. (bitka), 55. Šťastný a Sigalet (obaja Slovan) - 5 min. (bitka), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Vasiliev, Olenin - Metalynikov, Sirotkin (všetci Rus.), 6537 divákov

Zostavy:
Soči: Pöpperle - Ščitov, Koledov, Ryan Whitney, A. Petrov, Derľuk, C. Wilson, Jarvinen - I. Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn - Ľudučin, Petersson, Lapenkov - Wärn, A. Krutov, Emmerton - Ščerbina, Kriukov, Šiškanov - J. Morozov
Slovan: Janus - Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža - Surový, Murley, Bartovič - L. Nagy, V. Nedorost, Š. Ružička - Netík, Tičar, Jeglič - A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký