Štát plánuje budúci rok otvoriť dve nové línie dlhopisov
- 14:50 15.12.2014

Štát plánuje v budúcom roku otvoriť dve nové línie dlhopisov. Prvou by mal byť štátny dlhopis so splatnosťou vyššou ako 12 rokov s cieľovou hodnotou tri miliardy eur a s pevnou úrokovou sadzou.
Agentúra informuje o otváraní nových línií cenných papierov
Ako však agentúra ďalej informuje, otváranie nových línií cenných papierov bude uskutočňovať s ohľadom na fungovanie finančných trhov, aktuálne podmienky a dopyt. Nevylučuje však, že otvorených bude môcť byť aj viacero emisií štátnych bondov. "Ďalšie línie dlhopisov môžu byť otvorené podľa potrieb riadenia dlhu a požiadaviek investorov," informuje ARDAL.
Okrem toho plánuje štát investorom tradične ponúkať už otvorené emisie dlhopisov prostredníctvom aukcií. Tých má na budúci rok naplánovaných celkovo deväť. A to každý mesiac okrem júla, augusta a decembra.
"Všetky aukcie sú z dôvodu flexibility v harmonograme uvedené ‚na rozhodnutie‘. Realizácia aukcií v mesiacoch júl, august a december nie je plánovaná, ale aukcie sa môžu uskutočniť na základe požiadavky primárnych dílerov a po dohode medzi ARDAL a primárnymi dílermi," informuje agentúra.
ARDAL plánuje predaj pokladničných poukážok
Štát má pritom momentálne otvorené štyri línie dlhopisov so splatnosťami od päť do 15 rokov, z ktorých celkovo zostáva vydať cenné papiere v sume vyše 3,8 miliardy.
ARDAL okrem toho avizuje, že sa v budúcom roku po takmer dvojročnej prestávke plánuje vrátiť aj k predaju štátnych pokladničných poukážok. Počas roka 2015 plánuje totiž vydať dve emisie poukážok so splatnosťou deväť mesiacov a jeden rok.
Prvú v januári a druhú v júni, každú v celkovej hodnote jedna miliarda eur. Ich aukcie bude tradične robiť pri vydaní emisie a následne na základe potrieb štátu a požiadaviek investorov. Poslednú aukciu štátnych pokladničných poukážok pritom agentúra realizovala ešte v marci 2013.

Väčšina kytíc v kvetinárstvach a supermarketoch v EÚ je plná pesticídov
Holanďania sú na celom svete známi pestovaním tulipánov. Patria medzi lídrov v medzinárodnom kvetinárskom sektore, ktorý je čoraz viac pod dohľadom ochranárov pre nadmerné používanie pesticídov na poliach.

Blíži sa veľká zmena, ktorá ohrozí polovicu počítačov na Slovensku
50 % počítačov sa môže stať bezpečnostným rizikom.

Pozor na takéto SMS od ZSE Energia, je to podvod
Spoločnosť ZSE Energia opätovne varuje pred podvodnými SMS správami.

Majetok v 2. pilieri zaznamenal pokles, po prepade príde rast
Dôchodkové fondy v druhom pilieri zaznamenali v posledných mesiacoch pokles majetku zo 17,6 miliardy eur na 15,2 miliardy eur.

Bývalý šéf Google verí, že AI čoskoro nahradí väčšinu programátorov
Umelá inteligencia by mohla nahradiť väčšinu programátorov už v priebehu budúceho roka, myslí si bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Google Eric Schmidt.