Premiéru Šialeného interview zrušili pre vyhrážky hackerov

Newyorskú premiéru snímky Šialené interview (2014), ktorá sa mala konať vo štvrtok na Manhattane, zrušili po vyhrážkach hackerskej skupiny Guardians of Peace. Tá stojí aj za novembrovým útokom na počítačový systém spoločnosti Sony Pictures a následným zverejnením viacerých filmov, internej e-mailovej komunikácie a údajov zamestnancov.
Video: Ukážka filmu snímky Šialené interview
Film bol stiahnutý z programu
Spoločnosť Carmike Cinemas, ktorá v USA prevádzkuje viac ako 250 kín, sa na základe týchto hrozieb rozhodla stiahnuť film z programu. Predstavitelia Sony už predtým oznámili prevádzkovateľom kín, že sami film nestiahnu, ale nebudú namietať, ak tak spravia samotné kiná. Franco a Rogen zrušili v utorok všetky naplánované promoaktivity, pričom dôvod neuviedli.
Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA už vyhrážky hackerov prešetrilo, no nenašlo v nich žiadne konkrétne dôkazy o tom, že by plánovali útoky na americké kiná. Policajné oddelenia v New Yorku a Los Angeles, kde mal film premiéru už minulý týždeň, však chcú posilniť bezpečnostné opatrenia. Snímka by sa mala dostať do amerických kín 25. decembra. Severokórejská vláda ešte v júni film odsúdila ako propagácia terorizmu a vojenský akt.
Sony čelí žalobám zo strany štyroch bývalých zamestnancov
Guardians of Peace v utorok okrem spomínaných hrozieb zverejnili aj ďalšie interné informácie Sony vrátane takmer 32-tisíc e-mailov riaditeľa Michaela Lyntona, pričom ich nazvali začiatkom "vianočného darčeka".
Sony už v súvislosti s týmto únikom čelí žalobám zo strany štyroch bývalých zamestnancov, ktorí tvrdia, že spoločnosť zanedbala ochranu pred útokmi a taktiež neskoro informovala svojich zamestnancov, že hackeri sa dostali aj k ich osobným údajom.

Festival Rock pod Kameňom hlási zmenu miesta
Rock pod Kameňom, najväčší rockový festival na Slovensku, ktorý prebehne 26. až 28. júna, prichádza s novinkami.

Večerné bohoslužby na Zelený štvrtok pripomínajú Ježišovu Poslednú večeru
Katolíci, evanjelici a ďalší kresťania vstúpili Palmovou nedeľou, nazývanou aj ako Kvetná nedeľa (13. 4.), do Svätého týždňa.

Slnko v sieti: Najlepším hraným filmom sú Vlny, získali deväť cien
Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) vyhlásila v stredu v Bratislave laureátov národnej filmovej ceny Slnko v sieti za rok 2024.

„Vzdávam sa“: Herečka Cate Blanchettová plánuje ukončiť hereckú kariéru
Oceňovaná austrálska herečka Cate Blanchettová oznámila, že sa „vzdáva“ herectva a plánuje ukončiť svoju hereckú kariéru, aby sa v živote mohla venovať iným veciam.

Novým generálnym riaditeľom SNG bude Juraj Králik
Novým generálnym riaditeľom Slovenskej národnej galérie bude od utorka (15. 4.) Juraj Králik.