Hasiči chcú kúpiť loď, zasahovať bude na dolnom toku Dunaja

Hasiči idú kúpiť druhú loď, ktorá bude zasahovať na dolnom toku Dunaja pri Komárne a Štúrove.
Momentálne majú hasiči iba jedno riečne plavidlo. Loď Fire Brigade Targa 35 dostali vlani na jeseň. Tiež ju kúpili z eurofondov za 350-tisíc eur, išlo o súčasť projektu cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskom a Rakúskom. Táto loď operuje na Dunaji pri Bratislave.
"V dolnej časti Dunaja, v lokalite Komárna a Štúrova, nie je možné zabezpečiť adekvátne rýchly zásah v prípade väčších incidentov, ako je napríklad havária riečnej výletnej lode s pasažiermi či hasenie požiaru na vodnom toku ďalej od brehu," objasnila Farkasová.
Podľa hasičov by nastala veľmi kritická situácia, keby bolo treba rýchlo evakuovať väčší počet ľudí z plavidla na rieke. "Cieľom zboru je dosiahnuť optimálny počet člnovej techniky na poskytovanie profesionálnej a účinnej pomoci záchranných zložiek pri riešení krízových udalostí na vodnej hladine," dodala.

Detské organizácie apelujú na prezidenta, aby nepodpísal novelu o neziskovkách
Viaceré detské, mládežnícke a študentské organizácie apelujú na prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby nepodpísal novelu zákona o neziskových organizáciách a vrátil ju Národnej rade SR na prepracovanie.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor
V troch okresoch platia hydrologické výstrahy.

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku
Polícia zverejnila inštruktážne video pre prípad ozbrojeného útoku.

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta
Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica.