• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
10°Bratislava

Cintoríny sú plné nenahraditeľných ľudí, hovorí Sulík Ficovi

  • 6:14 06.01.2015
  • BRATISLAVA
Cintoríny sú plné nenahraditeľných ľudí, hovorí Sulík Ficovi

Strana SaS nebude tlačiť na predčasné voľby. Zároveň je však pripravená na to, že ak to premiérovi bude vyhovovať, tak jednofarebná vláda Smeru-SD padne.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) určite nebude tlačiť na predčasné voľby a počíta s riadnym termínom parlamentných volieb buď poslednú februárovú alebo prvú marcovú sobotu roku 2016.

"Ale ak Robert Fico má dojem, že sa ako malý chlapec bude vyhrážať, že keď neprestanete demonštrovať, položím vládu, nech ju položí. Nikto nie je na neho odkázaný, cintoríny sú plné nenahraditeľných ľudí," povedal pre agentúru SITA Sulík.

Súvisiace:

Sulík: Smer je banda zlodejov, nechce s nimi spolupracovať

SaS je podľa Sulíka zároveň pripravená na to, že ak to premiérovi bude vyhovovať, tak jednofarebná vláda Smeru-SD padne. "Sme pripravení aj na túto alternatívu. Ale on to nepoloží, hovorí len tak do vetra, ako on zvykne. Preto vychádzam z termínu volieb 5. marca 2016. Ale môžem sa mýliť, nie je to vylúčené," dodal líder liberálov.

Fico 2. decembra na diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub niekoľkokrát naznačil, že podá v júni 2015 demisiu, ak bude opozícia pokračovať v organizovaní protivládnych protestov. Opozícia podľa neho nemá žiadnu alternatívu, tak sa rozhodla, že začne burcovať ulicu.

Fico tiež podľa vlastných slov nepotrebuje počúvať ľudí, ktorí mu pod oknom vykrikujú, že ho zastrelia ako Ceausesca a rovnako ho nebaví počúvať od opozičných politikov, ktorí v živote nič nedokázali, že je čvarga. Ak by v roku 2016 po parlamentných voľbách vznikla koalícia súčasných opozičných strán, Fico jej dáva životnosť asi sedem mesiacov.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

VČERA - 20:47Domáce

Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

VČERA - 19:58Domáce

Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

VČERA - 18:31Domáce

Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

VČERA - 16:18Domáce

Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby

Obvineného Bombica vzali do väzby

VČERA - 15:43Domáce

Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.