Vysokoškoláci budú môcť študovať v Číne, dostanú štupendium
Slovenskí vysokoškoláci, doktorandi, vysokoškolskí učitelia a výskumníci sa môžu do 5. februára uchádzať o štipendiá na ročné študijné alebo výskumné pobyty do Číny.
Odporúčame aj:
Milión navyše vysokým školám nestačí, na platy potrebujú päť
Slovenská strana tiež hradí cestovné náklady do miesta pobytu a späť a poskytuje príplatok k štipendiu 100 až 200 amerických dolárov na mesiac. Štipendiá udeľujú na základe Programu spolupráce medzi slovenským ministerstvom školstva a ministerstvom školstva Čínskej ľudovej republiky.
Podrobné informácie o podmienkach udelenia štipendia ako aj o spôsobe podania žiadosti nájdu záujemcovia na internetovej stránke Slovenskej akademickej informačnej agentúry www.granty.saia.sk, ktorá administruje výber uchádzačov.
Slovenská akademická informačná agentúra je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 1990 svojimi programami a službami posilňuje občiansku spoločnosť a pomáha internacionalizácii vzdelávania a vedy na Slovensku. Na základe zmlúv s ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu ako aj s Úradom vlády SR a s ďalšími organizáciami administruje viacero štipendijných a grantových programov v oblasti vysokoškolského vzdelávania a vedy pre záujemcov zo Slovenska aj zo zahraničia. Zároveň poskytuje informácie o štúdiu v zahraničí pre záujemcov zo Slovenska ako aj informácie pre záujemcov zo zahraničia o štúdium na Slovensku.
Muža na ulici bodli do krku, na mieste zasahovali záchranári
K mužovi vyslali záchranárov.
Slovenský horolezec neprežil pád vo Veľkej Studenej doline
Slovenský horolezec v piatok popoludní neprežil pád vo Veľkej Studenej doline vo Vysokých Tatrách.
Pre viaceré okresy po celý víkend platí výstraha
Výstraha prvého stupňa platí predbežne do pondelka.
Migaľ: Bol by som rád, keby viac členov Hlasu videlo situáciu podobne ako ja
Štvorica poslancov z klubu Hlas-SD nevystupuje ako Hlas rozumu, tvrdí Samueľ Migaľ.
Šutaj Eštok navrhol previesť kybernetickú ochranu kritickej infraštruktúry na ministerstvo vnútra
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok navrhol prevod zodpovednosti za kybernetickú ochranu kritickej infraštruktúry zo súkromných spoločností alebo iných štátnych inštitúcií na Ministerstvo vnútra SR.