• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
11°Bratislava

Matíka z kauzy BMG Invest dolapil srbský samostatný tím

  • 14:57 30.01.2015
Matíka z kauzy BMG Invest dolapil srbský samostatný tím

Srbská polícia vyčlenila na dolapenie Slováka Františka Matíka z kauzy BMG Invest samostatný tím. "Zákrokom bol prekvapený," povedal dnes na tlačovej besede minister vnútra Robert Kaliňák. Potvrdil, že srbskí policajti zatkli tento týždeň Františka Matíka, ktorého u nás odsúdili za podvod v súvislosti s nebankovkou BMG Invest. "Platí, že spravodlivosť si raz nájde úplne každého," poznamenal Kaliňák.

Stíhaného vystopovali cez priateľku

Matík bol na úteku 13 rokov. "Mal pri sebe falošný občiansky a vodičský preukaz na meno Fero Branik," priblížil Kaliňák. Do hľadania Matíka sa zapojili aj policajti z Rumunska, Bosny a Hercegoviny a Chorvátska.

Odporúčame:

V Srbsku vraj zadržali Františka Matíka z kauzy BMG Invest


Podľa Kaliňáka boli policajti viackrát blízko jeho zadržaniu, ale vždy sa mu podarilo uniknúť. Srbi napokon vyčlenili na tento prípad samostatný tím, a to aj preto, aby zabránili prípadnému úniku informácií. Policajtom sa Matíka podarilo vystopovať cez jeho priateľku.

Matíka majú priviesť na Slovensko

Minulý týždeň ho našli v dome 36-ročnej Rumunky, potom ho sedem dní sledovali a v utorok 27. januára v noci ho zatkli. "Počas zákroku mu jeho priateľka aktívne pomáhala v úteku, tak bola aj ona zadržaná a momentálne sú obaja v policajnej cele," uviedol prvý viceprezident Policajného zboru Milan Lučanský.

Slovenské ministerstvo spravodlivosti dnes ráno poslalo do Srbska potrebné dokumenty o extradícii, teda o vydaní Matíka na Slovensko. Kaliňák verí, že ho čoskoro privezú. Čo Matík na Balkáne robil, zatiaľ minister nepovedal. "Tieto informácie sa budú skladať ako určitá mozaika následnými úkonmi," dodal.

Na Matíka vydali medzinárodný zatykač pre podvod v súvislosti s nebankovkou BMG Invest. Odsúdili ho v roku 2007 v neprítomnosti na 11,5-ročné väzenie spolu s bývalým šéfom nebankových subjektov Horizont Slovakia a BMG Invest Vladimírom Frunim.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

VČERA - 20:47Domáce

Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

VČERA - 19:58Domáce

Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

VČERA - 18:31Domáce

Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

VČERA - 16:18Domáce

Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby

Obvineného Bombica vzali do väzby

VČERA - 15:43Domáce

Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.