Súd schválil dohodu, sýkorovec Jašter si odsedí osem rokov

Michal Blažíček alias Jašter dostal trest za členstvo v zločineckej skupine, drogy a poisťovací podvod osem rokov vo väznici so stredným stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku.
Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v pondelok schválil dohodu o vine a treste, ktorú Michal Blažíček zo skupiny sýkorovcov uzavrel s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Informuje o tom portál aktuálne.sk.
Súvisiace:
Bossov poskok sa priznal, Malý Rus vypovedal proti sýkorkám
Prvý svedok vypovedal, obrátil sa proti sýkorovcom
Proces so sýkorkami pokračuje, prvý svedok prehovoril
Michal Blažíček alias Jašter usvedčuje podľa portálu šéfa aj kumpánov. Za členstvo v zločineckej skupine, drogy a poisťovací podvod dostal trest osem rokov vo väznici so stredným stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku.
Jašter sa priznal k drogovej trestnej činnosti, ktorú páchal od roku 2009 do januára 2013 aj k poisťovaciemu podvodu z októbra 2009. Aktuálne.sk píše, že zisky z drogovej trestnej činnosti odovzdával najvrchnejšiemu šéfovi sýkorovcov Róbertovi L. alias Kýblovi. V minulosti Jašter čelil aj obžalobe v kauze vraždy študenta Daniela Tupého z novembra 2005, súd ho však v júni 2009 oslobodil.

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz
Na väčšine Slovenska sa v nedeľu (27. 4.) môže vyskytnúť mráz.

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník
K nehode motocykla bez evidenčného čísla došlo v sobotu pri obci Kečovo v okrese Rožňava.

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka
V sobotu o 18.00 h sa na Slovensku skončil štátny smútok. Vyhlásila ho vláda SR ako vyjadrenie úcty k osobnosti zosnulého pápeža Františka v deň jeho pohrebu.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol
Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.

M. Šutaj Eštok: Ľudia by mali po vzore pápeža viac myslieť na dialóg ako na boj
Ľudia by mali po vzore pápeža Františka viac myslieť na dialóg ako na boj, pretože je spôsobom, ako možno prežiť najzložitejšie dejinné udalosti.